TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Simonaitytės bibliotekoje – Vytauto Girdzijausko romano „Danguje kitaip“ sutiktuvės

I.Simonaitytės bibliotekoje bus pristatoma nauja Vytauto Girdzijausko knyga „Danguje kitaip“.
I.Simonaitytės bibliotekos nuotr. / I.Simonaitytės bibliotekoje bus pristatoma nauja Vytauto Girdzijausko knyga „Danguje kitaip“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 26 d. (trečiadienį) 17 val. Konferencijų salėje vyks Vytauto Girdzijausko romano „Danguje kitaip“ sutiktuvės.

Renginyje dalyvaus knygos autorius Vytautas Girdzijauskas, literatūros kritikas Marijus Šidlauskas. Muzikuos ir knygos ištraukas skaitys Klaipėdos Vydūno gimnazijos moksleiviai. 

„Danguje kitaip“ – naujas rašytojo prozininko, eseisto Vytauto Girdzijausko romanas, skaitytojus patraukiantis rašytojo kūrybine išmone ir žaisme, žinomų vardų bei pavardžių, įvykių variacijomis ir transformacijomis. Netgi pagrindinio kūrinio personažo Kazimiero Bilskaus prototipas yra tikras asmuo – keistuolis savamokslis, tremtinys Kazimieras Skebėra (1894–2003).

Romano personažas Kazimieras Bilskus iš savo pirmtako paveldėjo ne tik tremtinio, savamokslio įvaizdžius, bet ir susidomėjimą knygomis, pozuotojo rolę, abu Kazimierai nugyveno ilgą gyvenimą – ir tai tik nedidelė dalis savybių, kuriomis pasižymi knygos herojus. Ko iš romano personažo neatimsi, tai meilės gamtai, moterims ir knygoms: Kazimieras Bilskus yra gamtos vaikas, jo aistra moterys ir knygos, net ir jo melas – greičiau žaidimas. Jį supa kur kas didesni melagiai ir aferistai, dažnai užimantys aukščiausius postus valstybėje... 

Skaitytoją su herojumi pasakotojas supažindina, kai jam jau 54-eri. Apie ankstesnį personažo gyvenimą pasakojama nedaug. K. Bilskus išgyvena įvykius, kuriuos daugelis Lietuvos žmonių dar gali prisiminti: reokupaciją, trėmimus, Sąjūdį, Nepriklausomybės atgavimą, integraciją į Europą. Romano herojaus kelias vingiuoja staigiais vingiais, ir buvęs tremtinys galiausiai tampa svarbiu naujos valstybės pareigūnu.  

Kazimieras Bilskus gyvena didelių pokyčių laikais. Kaip tai keičia patį personažą? Kaip pinasi ir klostosi kitų personažų likimai? Kokias svarbias problemas, idėjas gvildena autorius?.. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą