Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Indijoje piktinamasi, kad nauja J.K.Rowling knyga juodina sikhus

J.K.Rowling
„Scanpix“ nuotr. / J.K.Rowling
Šaltinis: 15min
0
A A

Knygų apie Harį Poterį autorės J.K.Rowling paskutinis romanas, kurio viena veikėjų yra sikhė, gali būti uždraustas Indijoje.

Praėjusią savaitę pasirodžiusi knyga „Nenumatyta vakansija“ (The Casual Vacancy) susilaukė kritikos iš skaitytojų, kurie pasipiktino knygos ištraukomis, kuriose rašoma apie chirurgo dukterį Sukhvinder. Knygoje šaipomasi iš jos išvaizdos, ji apibūdinama kaip „plaukuota moteris – vyras“ ir „ūsuota tačiau didžiakrūtė“.

Sikhų lyderiai pradėjo nagrinėti skundus dėl J.K.Rowling „provokuojančios leksikos“ ir ketina reikalauti uždrausti knygą, jeigu bus nuspręsta, kad jos autorė įžeidė jų religiją.

Kaip britų dienraščiui „Daily Telegraph“ sakė sikhų parlamentu vadinamos organizacijos „Shiromani Gurdwara Parbandhak Committee“ vadovas Avtaras Singhas Makkaras, tokiu neigiamu aprašymu J.K.Rowling „juodina sikhų bendruomenę“.

„Net jeigu autorė nusprendė pavaizduoti knygos personažo sikhų moters fizines savybes, nebuvo būtina naudoti tokios provokuojančios leksikos, abejoti jos lytimi. Tai yra smerktina“, – sakė jis.

Tuo tarpu knygą išleidusios leidyklos „Hachette“ atstovas suskubo paaiškinti, kad taip knygos veikėją vadina ją užgauliojantis asmuo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau