Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 17:54

Indrės Valantinaitės knygos pristatyme – prijaukinta meilė ir kiti žvėrys

Indrė Valantinaitė
R.Ščerbausko nuotr. / Indrė Valantinaitė
„Meilę, kaip ir žvėrį, gali prisijaukinti arba būti jo užpultas ir suėstas. Taip pavadindama knygą turėjau omenyje visą virtinę jausmų, nuo kurių mes slepiamės arba, priešingai, einame jų medžioti“, – sako jaunosios kartos poetė Indrė Valantinaitė. Lapkričio 10-ąją, 18.30 val. Rašytojų sąjungos Baltojoje salėje ji pristatys savo antrąją poezijos knygą „Apie meilę ir kitus žvėris“.

2006 m. laimėjusi Rašytojų sąjungos Pirmosios knygos konkursą, I.Valantinaitė literatūroje debiutavo eilėraščių knygele „Žuvim ir lelijom“. Dabartinę I.Valantinaitės moteriškų emocijų kupiną kūrybą kritikai vadina brandžia, įtaigia. Knygos redaktorius Rolandas Rastauskas, taip pat dalyvausiantis renginyje, teigia, kad poetė sąmoningai renkasi sunkiausią kelią asmeninius atsivėrimus atsverdama mitologinėmis nuorodomis ir figūromis, pasakų bei legendų motyvais. Antrajai poezijos knygai, kaip ir pirmajam eilėraščių rinkiniui, būdingas prozinis kalbėjimas, inkrustuotas įstabiomis metaforomis, tačiau teksto lyrizmas paverčiamas ne dainingais posmais, o baugių kinematografinių vaizdų seka.

Jei pirmoji poetės knyga už siekį moteriškais ginklais provokuoti iš esmės gana santūrią lietuvių literatūrą buvo sutikta gana prieštaringai, tai pastarąjį rinkinį pati autorė vadina išbaigtu himnu moteriškumui.

„Nuoširdžiam kūrėjui turėtų būti sunku atsiriboti nuo savo patirties. Kiekvienas eilėraštis turi savo atsiradimo istoriją, simbolius, šifro kodą. Dažniausiai pamatau savo eiles kaip trumpametražius filmus ar paveikslus, o tada bandau žodžiais nupasakoti tai, ką matau. Man labai svarbi vizuali jų forma ir estetika“, – sako I.Valantinaitė.

Jaunoji poetė ne tik rašo eiles, bet yra atlikusi pagrindinius vaidmenis G.Kuprevičiaus miuzikle „Ugnies medžioklė“ bei R.Radzevičiaus roko operoje „Saulės žemė“. Knygos pristatymo metu kūrėja atliks porą savo mėgstamiausių muzikinių kūrinių.

Poetės Indrės Valantinaitės eilėraščių knygos „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“ pristatymas vyks lapkričio 10 d. 18.30 val. Rašytojų sąjungos Baltojoje salėje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Dalyvaus knygos autorė Indrė Valantinaitė, poetas Rolandas Rastauskas, pianistas Kęstutis Pavalkis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali