Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 12d. 15:13

Ir moksleiviai, ir suaugusieji kviečiami išbandyti eseisto plunksną

Konkursas
Organizatorių nuotr. / Konkursas

Esė žanras – vienas patraukliausių būdų kreiptis į kitus, jiems papasakoti, kaip matai pasaulį, filosofuoti, kritiškai pažvelgti į dabartį. Be to, šio žanro neriboja jokia griežta kompozicija ar stiliaus reikalavimai.

Žavu ir tai, kad pabandyti tapti eseistu gali kiekvienas, nes nuolatos apie kažką galvojame, analizuojame, vertiname, atrandame. Kita vertus – prabils kritiškesni – iki eseistikos reikia išaugti, pakilti, sukaupti nemenkas intelektualines, etines, visuomeninių, pilietinių rūpesčių atsargas, išsiugdyti „raumeningą“, gerai treniruotą žodį. Kaip ten bebūtų, mūsų dienomis esė yra ir iššūkis, ir patrauklus būdas rašyti.

Visi, kurie turi (ar jaučia turintys) poreikį ir gebėjimą rašyti, kviečiami dalyvauti „G. Morkūno vardo esė konkurse“. Praeitais metais startavęs ir nepaprastai didelio susidomėjimo sulaukęs konkursas vėl kviečia dalyvauti visus rašančius žmones. Šiemet konkurso dalyviai bus suskirstyti į dvi kategorijas – moksleivių ir suaugusiųjų, ir būtent abiejose bus skelbiami nugalėtojai. Konkurse gali varžytis ir profesionalūs rašytojai.

Ne veltui konkursui suteiktas Gendručio Morkūno vardas. Nors rašytojo jau nėra kartu su mumis, jo tekstai įkvepia skaitytojus ir vėl ir vėl prabyla taip aktualiai, tarsi parašyti ką tik ir skirti kiekvienam iš mūsų asmeniškai. Būtent Gendručio gebėjimas aiškiu, skaidriu ir paprastu žodžiu prabilti kiekvienam skaitytojui, jo kūrybai teikia savitumo, išskirtinumo. Apie sudėtingus dalykus jis pasakoja visiškai paprastai ir taip atveria mums didžiuosius gyvenimo stebuklus.

Dalyviai esė gali rašyti viena aš trijų pasirinktų temų pagal G. Morkūno citatas iš jo eseistikos knygos „Švęsti kosmose ir tvarte“ (2010).

Darbus siųsti galima nuo 2016 m. rugsėjo 12 d. iki 2016 m. lapkričio 1 d . imtinai el. paštu konkursas@bernardinai.lt

Nugalėtojų laukia diplomai, piniginiai prizai bei konkurso rėmėjų dovanos. Kviečiame dalyvauti!

Temos: 2 Literatūra Knyga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės