Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 5d. 11:39

Iš knygų mugės Kolumbijoje pavogta itin reta Gabrielio Garcia Marquezo knyga

Gabrielis Garcia Marquezas
„Scanpix“ nuotr. / Gabrielis Garcia Marquezas

Kolumbijos policija tiria vertingos knygos vagystę – buvo pavogta pirmojo Gabrielio Garcia Marquezo knygos „Šimtas metų vienatvės“ leidimo kopija su paties autoriaus parašu, skelbia guartdian.co.uk.

Knyga buvo pavogta iš Bogotos knygų mugės, kuri šiais metais skirta šiam praėjusiais metais mirusiam Nobelio literatūros premijos laureatui. 

Pirmasis knygos leidimas publikuotas 1967 metais, tuomet atspausdinta tik 8000 knygos kopijų. Knygą išleido leidykla „Sudamericana“, pasirašyto egzemplioriaus vertė internete – 23 tūkst. dolerių. 

Tačiau knygos savininkas Alvaro Castillo sako, kad didžiausia knygos vertė yra ne finansinė, o jo asmeniniai prisiminimai, susiję su šiuo kūriniu. Jis sako, kad praleido daug metų, ieškodamas šios knygos, kol galiausiai aptiko ją Urugvajuje. Jam pavyko susitikti su rašytoju ir gauti jo autografą. 

Po šios vagystės kolekcininkas iš knygų mugės atšaukė likusias čia eksponuotas jam priklausančias knygas. 

Policija šiuo metu ieško įkalčių, peržiūri vaizdo įrašus. Pareigūnai perspėjo, kad ši vagystė yra rimtas pasikėsinimas į kultūrinį šalies paveldą ir kad nusikaltėliui gresia nuo šešerių iki 20 metų įkalinimo bausmė. Nusipirkusiems šią knygą irgi gresia įkalinimas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos