Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Islandijos „ambasadorius“ Bragis Ólafssonas lankysis Vilniaus knygų mugėje

Knygos „Ambasadorius“  viršelis
Knygos viršelis / Knygos „Ambasadorius“ viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

1991-ųjų vasarį, kai Lietuvoje pradėti stiklinti balkonai, mažytė ir drąsi Islandijos valstybė pirmoji pripažino atkurtą Lietuvos Respubliką. Kaip tik tada tarp mūsų tautų įsižiebė neblėstanti meilė. Jai paliudyti 2005-aisiais Islandija į mūsų šalį atsiuntė orų ir ištikimą savo sūnų – rašytoją Bragį Ólafssoną (g. 1962), kuris savo misiją vėliau aprašė romane „Ambasadorius“.

Po 12 metų B.Ólafssonas vėl atvyks į Lietuvą, šįkart – susitikti su jo knygos skaitytojais Vilniaus knygų mugėje.

Pokalbyje su autoriumi dalyvaus „Poetinio Druskinininkų rudens“ organizatorius poetas Kornelijus Platelis ir vertėja Jurgita Abraitytė.

Pagrindinis „Ambasadoriaus“ herojus – penkias dešimtis perkopęs poetas Sturdla, save laikantis Islandijos atstovu, deleguotu į „Poetinio Druskininkų rudens“ festivalį. Jo kelionė Lietuvon kupina groteskiškų nuotykių, kuriuos autorius palydi ironiškomis įžvalgomis apie kūrybą, senėjimą, šeimą, meilę. Margaspalviame romane persipina kultūrinės abiejų šalių aktualijos, bohemos įpročiai ir Vilniaus restorane dingusio angliško lietpalčio savininkai.

B.Ólafssono knyga „Ambasadorius“ pelnė geriausio Islandijos 2008 m. romano apdovanojimą. Autorius žinomas ne tik kaip rašytojas ar vertėjas, ne kartą nominuotas Šiaurės šalių literatūros premijoms, bet ir kaip muzikantas, grojęs su garsiąja „The Sugarcubes“ grupe, kurioje savo karjerą pradėjo avangardiškoji Björk.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą