TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išleista Jono Zdanio eilėraščių poema „Ikaro prisikėlimas“

Knygos viršelis
Rašytojų sąjungos leidyklos nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Poetas, vertėjas, Jonas Zdanys – angliškai ir lietuviškai rašantis poetas, vertėjas, anglų literatūros profesorius. Gimė ir gyvena JAV, iš viso išleido keturias dešimtis knygų. Lietuvos išėjusios – „Aušros daina“ (1993),„Dotnuvos stoty“ (1998), „Dūmų stulpai“ (2002), „Tarpdury“ (2008). 

Eilėraščių poemos „Ikaro prisikėlimas“ lyrinis pasakojimas, paremtas Ikaro siužetu, supina mitus ir dabartį, meilės istorijas ir žmogaus troškimų daugialypiškumą. Modernią anglakalbės literatūros poetiką autorius sklandžiai perkelia į lietuviškąją poeziją, atsiskleidžia kaip savitų interpretacijų ir kompozicinių sprendimų kūrėjas.

Naują jo eilėraščių poemą lydint į viešumą reikia sakyti, kad skaitytojai susitiks su kūriniu, labiau atspindinčiu dabartinės pasaulio poezijos linkmes nei lietuviškąją mokyklą, nors keturi knygos skyriai savaip asocijuojasi su Kristijono Donelaičio „Metais“. Ikaro mito poetinė interpretacija mįslinga, tolstanti nuo žinomo siužeto į nebūties, atminties, prisikėlimo, erotikos vaizdus ir persikelianti į daugiabalsį kalbėjimą. 

Autorius už pagalbą išleidžiant knygą dėkoja poetui, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, bičiuliui Kornelijui Plateliui. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Literatūra Knyga
Sužinokite daugiau