Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 29d. 10:26

Išleista knyga apie paskutines Antrojo pasaulinio karo kovas Rytų Prūsijoje

Knygos viršelis
Leidyklos nuotr. / Knygos viršelis

Otto Lasch. Karaliaučiaus žlugimas. Iš vokiečių kalbos vertė Rimvydas Užukukis. – Vilnius: Briedis [2014]. – 232 p.: iliustr.

Leidykla „Briedis” išleido vokiečių generolo, Karaliaučiaus tvirtovės paskutiniojo komendanto Otto Lascho knygą „Karaliaučiaus žlugimas“ – atsiminimus apie paskutines II pasaulinio karo kovas Rytų Prūsijoje ir jos sostinėje Karaliaučiuje.

Vyko paskutinės įnirtingos kovos Vokietijoje. Sovietų armija, peržengusi Rytprūsių sieną, milžiniška jėga užgriuvo vokiečius. Į kovą stojo paskubomis formuojami, neapmokyti folksgrenadierių ir folksšturmo būriai. Skatinami savojo mirties šauklio Iljos Erenburgo, sovietų kariai nesigailėjo civilių gyventojų. Keršto troškimo genami sovietų kariai puolė plėšti miestus ir kaimus, prievartauti moteris ir mergaites, žudyti senukus ir vaikus. Per Vokietiją nusirito smurto banga.

Paskutinysis Karaliaučiaus tvirtovės komendantas O.Laschas, patikėjęs sovietų karvedžio A. Vasilevskio pažadais dėl garbingų kapituliacijos sąlygų ir apgautas, norėdamas išgelbėti miesto ir apygardos civilius gyventojus kapituliavo. 

Generolo O. Lascho, kaip ir kitų, laukė ilga – beveik vienuolika metų trukusi – nelaisvė sovietų lageriuose, kaip rašė pats autorius, „pažintis su rusiška gyvenimo samprata ir tikrove“.

Temos: 2 Literatūra Knyga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“