Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išleista knyga, kurioje žiauri tiesa apie Josifą Staliną ir jo parankinius

Knygos viršelis
Leidyklos „Briedis“ nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Leidykla „Briedis“ išleido dokumentinę mokslų daktaro Nikitos Petrovo knygą „Budeliai. Jie vykdė Stalino užsakymus“.

„Ar išmokome istorijos pamoką!? Deja, vienur ar kitur galime išgirsti svarstant apie „istorinę Stalino diktatūros naudą“. Stalinas pristatomas kaip „tėvynės gelbėtojas“, jo glamūrinį paveikslą pastoviai bando prakišti į plakatus ir išstatyti visuotinei apžvalgai. Pergalės dienos išvakarėse Atgimstančiam mitui apie „išmintingą, artimą ir mylimą“ gali sutrukdyti tik daugybe dokumentų pagrįsta, tiksli istorinė tiesa apie jį – tironą ir žudiką“, – rašo N.Petrovas. 

Autoriaus knygoje, remiantis dokumentais, pasakojama apie sovietų VČK-OGPU-NKVD-KGB nusikalstamą veiklą – nuodų bandymus su žmonėmis, sufabrikuotas automobilių avarijas, politines žmogžudystes, neįtinkančių žmonių kankinimą ir naikinimą.

Mokslų daktaras N.Petrovas (g. 1957 m.) – rusų istorikas, daugybės knygų, straipsnių autorius.

N.Petrovas dalyvauja demokratinio mokslinio-informacinio ir švietėjiško visuomeninio centro  „Memorialas“ veikloje, šiuo metu yra jo tarybos pirmininko pavaduotojas. 

Jis apgynė disertaciją Amsterdamo universitete tema „Stalinas ir NKVD-MGB organai sovietizuojant Centrinę ir Rytų Europą. 1945–1953 m.“. 2011 m. ji atskiru leidiniu išleista Maskvoje. Šiuo metu mokslų daktaras N.Petrovas dirba MGU (Maskvos valstybiniame universitete). 1991 m. buvo Rusijos federacijos Aukščiausiosios tarybos perduodant SSKP ir KGB archyvus ekspertas. Specializuojasi sovietų saugumo struktūrų istorijoje. 

Prisijunkite prie „15min knygų lentynos“ puslapio socialiniame tinkle „Facebook“ ir sekite naujienas apie literatūras bei dalyvaukite knygų konkursuose. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą