Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 10:36

Išleista knyga „Regimas žmogus, arba Kino kultūra“

Knygos viršelis
Leidyklos „Mintis“ nuotr. / Knygos viršelis

Pirmą kartą ši Béla Balázso (1884-1949) knyga pasirodė 1924m., o praėjus beveik 90-čiai metų, „Minties“ leidykla nusprendė su šiuo veikalu supažindinti ir Lietuvos kino mėgėjus.

Knygos autorius vienas pirmųjų mėgina kalbėti ir padėti pamatus kino teorijos vystymuisi. Jis stengiasi apimti naujosios medijos specifiškumą, išskirdamas svarbiausias šios meno rūšies sritis. 

„Regimas žmogus, arba kino kultūra“, laikomas vienu iš klasikinės kino teorijos veikalų, be kurio neįsivaizduojama nei šios srities teorija, nei diskusijos.

Knyga yra parašyta bene prieš šimtmetį, tačiau jos turinys iki šių dienų išliko aktualus. Tai pastebima, nes vizualumo vaidmuo ir kultūra tampa svarbiu tyrimų ir studijų objektu, o literatūros, skirtos kino teorijai, beveik nėra. Ypač tai gali pastebėti skaitantys lietuvių kalba.

Ištraukos iš knygos

„Priešais kino aparatą literatūros kūriniai pasidaro perregimi it peršvieti rentgeno spindulių. Lieka fabulos griaučiai, o daili minčių gelmės mėsa ir švelni lyrinio skambesio oda ekrane pradingsta.“

„Kraštovaizdžio ar kokios nors vietovės siela pasireiškia nevienodai. Štai ir žmoguje, tarkime, akys išraiškingesnės nei kaklas ar pečiai – ir stambusis akių planas spinduliuoja daugiau sielos nei bendrasis viso kūno planas“.

Temos: 1 Knygos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas