2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
02 08

Istorikė Eglė Vilčiauskaitė: „Juokas sovietmečiu – būdas neutralizuoti susikaupusias įtampas“

Bene ryškiausiai juoko esmę savo romane „Rožės vardas“ apmąstęs rašytojas Umberto Eco teigė, kad bet kuri ideologija kuria labai aiškią hierarchinę struktūrą, kurioje galioja griežta tvarka ir aklas paklusnumas. Tuo tarpu komedija bei satyra apverčia nusistovėjusią tvarką ir leidžia į viską pažvelgti kritiškai.
Sovietmečio karikatūros Interviu
Sovietmečio karikatūros / Eglės Vilčiauskaitės archyvas

O kokia juoko paskirtis buvo sovietmečiu? Kokios tuomet gyvavo juokavimo formos? Iš ko pasišaipydavo populiaraus žurnalo „Šluota“ žurnalistai ir dailininkai? Kur komunistinėje santvarkoje buvo juokavimo ribos ir kokia įkalinimo bausmė galėjo grėsti Stalino valdymo laikotarpiu už netinkamoje vietoje iškrėstą juoką? Galiausiai, iš kur rasdavosi tuomet iš lūpų į lūpas keliavę anekdotai ir ar jie galėjo prisidėti prie Sovietų Sąjungos griūties? – apie tai pokalbis su juoko kultūrą Lietuvoje vėlyvuoju sovietmečiu tyrinėjančia Egle Vilčiauskaite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“