Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 02 13, 12:23

J.Ivanauskaitės premija už apsakymų knygą „Undinės“ skirta rašytojai J.Tumasonytei

Dvyliktąja Jurgos Ivanauskaitės premijos laureate tapo rašytoja Jurga Tumasonytė už apsakymų knygą „Undinės“.
Jurga Tumasonytė
Jurga Tumasonytė / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

J.Ivanauskaitės premija kasmet skiriama ne vyresniam kaip 45 metų autoriui už per dvejus metus išleistą geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“.

45-erių riba pasirinkta norint susieti ją su rašytojos J.Ivanauskaitės gyvenimo ir kūrybos trukme, pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Premija bus įteikta vasario 23-iąją per Vilniaus knygų mugę.

Šiemet premijai taip pat pasiūlytas Simonas Bernotas už eilėraščių knygą „Reivas“, Narius Kairys už romaną „Toliau nei vandenynas“, Virginija Kulvinskaitė už knygą „kai aš buvau malalietka“, Marius Povilas Elijus Martynenko už knygas „Be penkių minučių pasaulio pradžia“, „Praeis“ ir „Mirtingumo įrodymai“, Kotryna Zylė už romaną „Sukeistas“ ir Aistis Žekevičius už eilėraščių knygą „Maratonas“.

15min nuotr./Jurga Tumasonytė „Undinės“
15min nuotr./Jurga Tumasonytė „Undinės“

Vertinimo komisijoje dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos deleguoti atstovai Laimantas Jonušys ir Renata Šerelytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto nariai Solveiga Daugirdaitė ir Donata Mitaitė bei J.Ivanauskaitės mama Ingrida Korsakaitė.

Premija siekia 870 eurų, jos mecenatė – leidykla „Tyto alba“.

J.Tumasonytė yra trijų knygų – „Dirbtinė muselė“, „Knygyno istorijos“ ir „Undinės“ – autorė. Už debiutinę knygą „Dirbtinė muselė“ 2012 metais jai paskirta Kazimiero Barėno premija.

Novelių knyga „Undinės“ – trečioji J.Tumasonytės knyga, 2019 metais patekusi į Metų knygos rinkimų penketuką.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą