Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 birželio 12d. 12:04

Jonavoje bus įteikta G.Kanovičiaus literatūrinė premija

Grigorijus Kanovičius
Leidyklos „Tyto alba“ nuotr. / Grigorijus Kanovičius
Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro meno galerijoje bus įteikta kasmetinė respublikinė Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija.

Komisijos sprendimu, šiais metais premija atiteks viduriniosios lietuvių prozininkų kartos rašytojui, filosofui, eseistui, mokslinių straipsnių autoriui Tomui Kavaliauskui už subtilų ir autoriaus literatūrinę meistrystę liudijantį romaną „Originalas".

Pasak kūrinių vertinimo komisijos pirmininko Vytauto Didžiojo universiteto profesorius istoriko Egidijaus Aleksandravičiaus. T.Kavaliauskas nusipelno apdovanojimo už išradingumą ir žaismę, sujungiant daugiakalbės šimtmečio Lietuvos pasakojimą su intelektualiosios jaunuomenės iššūkiais globalia virstančios Europos akivaizdoje.

G.Kanovičiaus literatūrinę premiją Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su rajono savivaldybe įsteigė 2017 metais.

Pernai laureatu tapo poetas, rašytojas, eseistas Kęstutis Navakas. Premija jam skirta už romaną “Vyno kopija”.

G.Kanovičiaus premija bus įteikiama birželio 20 dieną. Susirinkusiuosius ir premijos laureatą sveikins rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis, renginio žiūrovai išvys unikalaus, Amerikos ir Vakarų Europos scenose išgarsėjusio ansamblio „Rakija Klezmer Orkestar", atliekančio tradicinę žydų muziką, pasirodymą.

Bus rodomas Ramūno Čičelio režisuotas dokumentinis filmas „Mane maitina Jonava" apie G.Kanovičiaus ryšius su Jonava, rašytojo požiūrį į literatūros istoriją ir dabartį.

Mecenatai – advokatas Rolandas Valiūnas ir Jonavos rajono savivaldybė. Premijos dydis – tūkstantis eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX