Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 12d. 14:46

Jungtinėje Karalystėje elektroninės knygos pateko į statistinį pirkėjo „krepšelį“

„Kindle“ el. knygų skaityklė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / El. knygų skaityklė

Skaitmeninių knygų ir elektroninių jų skaityklių verslas auga kaip ant mielių – Jungtinėje Karalystėje e-knygos buvo oficialiai pripažintos „kasdieniu pirkiniu“ ir įtrauktos į šalies statistikos biuro sudaromą pirkėjo krepšelį, skirtą infliacijai matuoti.

Naujienas apie knygas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia.

E-knygos Jungtinėje Karalystėje yra išties populiarios, rašo „The Guardian“, cituodamas rinkos tyrimų duomenis. Pernai jos sudarė apie 13-14 % visų parduotų knygų. Dalį jų patrauklumo pirkėjams paaiškina greta pateikti kiti skaičiai – pernai parduotos skaitmeninės knygos kainavo vidutiniškai du kartus mažiau nei popierinės.

Jungtinės Karalystės Nacionalinis statistikos biuras (NSB) periodiškai peržiūri ir atnaujina produktų sąrašą oficialiame šalies gyventojo pirkinių krepšelyje, kad jis atspindėtų realų vartotojo pasirinkimą. Verslas ir žiniasklaida šį statistinį krepšelį vertina ir kaip rinkos barometrą, rodantį madas ir tendencijas.

Pavyzdžiui, vis daugiau žmonių renkasi televizijos priedėlius, gebančius įrašyti laidas ir peržiūrėti norimu laiku. Populiarėja karštas šokoladas, bet mažėja prekyba šampanu. Minkštus kontaktinius lęšius silpnaregiai keičia vienartiniais kasdieniais lęšiais.

700 pirkinių sąrašą NSB atnaujina kasmet. Skaitmeninės knygos į jį pateko pirmą kartą.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:46
02:03

Maistas

Kinas