Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 gruodžio 23d. 16:25

Jurgos Ivanauskaitės fenomenas: rašytoja, dailininkė, kultūros reiškinys

Knygos viršelis
Leidyklos „Tyto alba“ nuotr. / Knygos viršelis
Jūratė Baranova. Jurgos Ivanauskaitės fenomenas: tarp siurrealizmo ir egzistencializmo. – Vilnius: Tyto alba, 2014. – 540 p. Iliustr. Viršelio dailininkė Asta Puikienė.

Jūratė Baranova – filosofijos profesorė, eseistė, literatūros kritikė, daugelio knygų autorė. Ypač domisi tarpdisciplininiais tyrimais – tiria idėjas, kylančias iš filosofijos ir literatūros, filosofijos ir vizualiojo meno sandūros. J. Ivanauskaitės fenomeną autorė analizuoja per kūrybos ženklus. Pasitelkiama visa jos kūryba: ir literatūrinė, ir vizualioji. Remiamasi ir pokalbiais su Jurgos mama Ingrida Korsakaite, iki šiol neskelbtais Jurgos laiškais bičiuliams. Knygoje rašoma apie Jurgos Ivanauskaitės pasaulėvoką ir jos raiškos būdus. Autorė į kūrėją žvelgia plačiai – ne tik kaip į rašytoją ir dailininkę, bet ir kaip į kultūros reiškinį, neabejotinai palikusį ryškų pėdsaką lietuvių kultūros istorijoje. 

„Jurgos noras toliau gyventi su mumis pildosi. Jūratė Baranova savo įkvėptoj studijoj pažvelgia į jos gyvenimą ir kūrybą per labai platų kultūrinį ir filosofinį kontekstą. Tai netikėtai atveria Jurgos Ivanauskaitės egzistencinių, meninių ieškojimų sudėtingumą ir gelmę. Knygoje sėkmingai įgyvendintas vienas aktualiausių šiandienos uždavinių – suvokti savąją kultūrą tarp kitų kultūrų.“

Vanda Juknaitė 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:58
18:16
00:38

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas