Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jurgos Ivanauskaitės premija bus įteikta Laurai Sintijai Černiauskaitei

Laura Sintija Černiauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Ketvirtoji Jurgos Ivanauskaitės premija bus įteikta 35 metų rašytojai Laurai Sintijai Černiauskaitei
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtoji Jurgos Ivanauskaitės premija bus įteikta 35 metų rašytojai Laurai Sintijai Černiauskaitei už romaną „Medaus mėduo“.

3 000 Lt premija ir diplomas šiemet skiriamas minint penktąsias Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, rašytojos, dailininkės ir keliautojos J.Ivanauskaitės mirties metines.

Literatūros premija už lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“, išleistą per dvejus praėjusius kalendorinius metus, skiriama autoriui, ne vyresniam kaip 45 metų amžiaus. Tokia amžiaus riba pasirinkta pabrėžiant ryšį su J.Ivanauskaite, kuri anapilin išėjo 2007 vasario 17 d., sulaukusi 45-erių.

Septintojoje jaunos, bet jau plačiai žinomos rašytojos knygoje atskleidžiami tragiškai nuspalvinti vyro ir moters santykiai, kurie jau negali peraugti į bendro gyvenimo pilnatvę. Du gyvenimo gerokai nutvilkytus žmonės trumpam suveda likimo atsitiktinumas, kad, išgyvenę egzistencinio suartėjimo palaimą ir išvydę naujo gyvenimo prošvaistę, jie suvoktų patirtos akimirkos laimę ir išgirstų balsą, kviečiantį eiti tikėjimo vienišių keliu. Autorės drąsa – imtis lietuvių literatūroje dar menkai plėtojamos dievoieškos, tikėjimo malonės žmogaus gyvenime temos, kurti tikinčio žmogaus paveikslą, pažvelgti į tikėjimo šviesos persmelktą geismo akivarą. Šie L.S.Černiauskaitės kūrybos bruožai buvo būdingi ir J.Ivanauskaitei.

„Norėjau parašyti knygą apie tyrumą, bet pagavau tik jo ilgesį. Panašiai, trokšdamas patirti Dievą, visur atsitrenki tik į begalinį jo trūkumą, o pamilęs žmogų aptinki toje meilėje nepasotinamą alkį“, – teigia šių metų premijos laimėtoja L.S.Černiauskaitė.

J.Ivanauskaitės vardo premiją įsteigė J.Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras ir leidykla „Tyto alba“.

Pirmoji J. Ivanauskaitės premija paskirta Kristinai Sabaliauskaitei už romaną „Silva Rerum“, antroji – Renatai Šerelytei už romaną „Mėlynbarzdžio vaikai“, trečioji – Rimvydui Stankevičiui už poezijos knygą „Patys paprasčiausi burtažodžiai“.

J.Ivanauskaitės premija bus įteikta Vilniaus knygų mugėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą