TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Jūros pašaukti“ – dedikacija jūrai ir ją mylintiems žmonėms

Knyga „Jūros pašaukti“ dedikuota visiems mylintiems jūrą.
„Žinių namų“ nuotr. / Knyga „Jūros pašaukti“ dedikuota visiems mylintiems jūrą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva jau turi studijas, mokslą ir verslą vienijantį jūrinio mokslo centrą, kuris po kelis dešimtmečius trukusio konsolidacijos proceso, įsikūrė ne kur kitur, o Klaipėdoje.

Būtent šią svarbią žinią siekia pranešti ką tik pasirodžiusi asociacijos „Baltijos slėnis“ sumanyta ir viešosios įstaigos „Žinių namai“ išleista knyga „Jūros pašaukti“, kuri miesto bendruomenei bus pristatyta lapkričio 8 d. 16 val. Klaipėdos universiteto konferencijų salėje „Aula Magna“ (Studlendas, H.Manto 84).

Knygoje „Jūros pašaukti“ atskleidžiamas maždaug 70 metų jūrinio mokslo formavimosi laikotarpis, per kurį Klaipėdoje susidarė prielaidos, palanki terpė atsirasti šį mokslą vienijančiam centrui. 

Leidinyje pasakojama apie  dar tarybiniais laikais jūrą tyrinėti praėjusias tyrinėti organizacijas: Klaipėdos hidrometeorologijos observatoriją, Jūrų muziejų, Elektrožūklės laboratoriją, Lietuvos mokslo akademijos Ekosistemų analizės centrą bei kitas. Kai kurios jų vėliau įsiliejo į besikuriančio ir išsibarsčiusį jūrinį mokslą suvienijusio Klaipėdos universiteto sudėtį. 

Šį procesą vainikavo po universiteto stogu įsikūręs, jūrinės krypties studijas, verslą ir mokslą jungiantis Jūrinis slėnis.

„Lietuva nuėjo netrumpą ir gana vingiuotą kelią, kol iš nedidelių, tačiau svarbių dalių lyg mozaiką sudėjo tvirtą jūrinio mokslo pagrindą, kokį turime dabar. Labai svarbu, kad šis jūrinio mokslo centras, miestui suteiktų išskirtinumą ir pridėtinę vertę“,- sako asociacijos „Baltijos slėnis“ vadovas dr. Saulius Gulbinskas.

Knyga „Jūros pašaukti“ – tarsi dedikacija visiems, jūrines miesto tradicijas kuriantiems, jūrą tyrinėjantiems ar tiesiog ją mylintiems žmonėms. Pasak leidėjų, šia knyga taip pat buvo siekiama parodyti Klaipėdos istorinę bei kultūrinę aplinką, kurioje formavosi jūrinis mokslas, nes be čia tvyrojusios jūrinės dvasios, jūrinio mentaliteto toks mokslas prigyti tikrai negalėjo.

Tai, kad slėnis įsikūrė po Klaipėdos universiteto stogu, daugelio žmonių – mokslininkų, universiteto ir miesto vadovų, Seimo narių nuopelnas. Knygoje atskleidžiama Jūrinio slėnio atsiradimo prasmė bei reali nauda ne tik mokslo, jūrinio verslo organizacijoms, bet ir miesto bendruomenei. Todėl toliau jį vystyti, pasinaudoti  jo teikiamomis galimybėmis – taip pat visos uostamiesčio bendruomenės reikalas.

„Jūros pašaukti“ siekia atlikti ir edukacinę misiją, populiarinat jūrinę kultūrą, mokslą, jūrines specialybes, ugdant jaunąją mokslininkų kartą. Todėl ši knyga bus platinama ne tik Klaipėdos, bet ir šalies miestų viešosiose bei mokyklų bibliotekose.

Kviečiame dalyvauti knygos „Jūros pašaukti“ pristatyme, kuris įvyks lapkričio 8 d. 16 val. Klaipėdos universiteto konferencijų salėje „Aula Magna“ (Studlendas, H.Manto g. 84).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018