Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 kovo 29d. 12:24

K.Kazijevaitei ir J.Žitkauskui skirtos Vaikų literatūros premijos

Knygos
123RF.com nuotr. / Knygos
Šiemet Vaikų literatūros premijos skirtos rašytojai ir pedagogei Kazimierai Kazijevaitei už knygą „Mano sesė ir aš“ bei asociacijos „Slinktys“ vadovui Juozui Žitkauskui už skaitymo skatinimui ir literatūros populiarinimui skirtą veiklą. Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Vilniaus Valdorfo Žaliojoje mokykloje dirbančios Kazimieros Kazijevaitės knyga „Mano sesė ir aš“ sudaryta iš trijų novelių: „Mūsų abiejų tėtis“, „Gilė iškeliauja“ ir „Širdies kalba“. Jos adresatas – ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus skaitytojai. Kaip pastebėjo atrankos komisijos nariai, pastaruoju metu vaikų literatūra, net skirta mažesniems skaitytojams, nagrinėja itin sudėtingas problemas, negailima ir tamsių, niūrių niuansų.

Leidyklos nuotr./Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė „Mano sesė ir aš“
Leidyklos nuotr./Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė „Mano sesė ir aš“

„Autorė irgi neapeina sudėtingesnių temų, tačiau ne drastiškai, o subtiliai ir žaismingai ieško atsakymų, į daugelį svarbių dalykų kviečia pažvelgti jautriai, šviesiai, su viltimi“, – rašoma pranešime.

Antrosios premijos laureatas J.Žitkauskas buvo įvertintas už skaitymo skatinimui ir literatūros populiarinimui skirtą veiklą. Jis parengė projektą ,,Integruotos literatūros pamokos Pietryčių Lietuvoje“ ir 2016–2018 metais kartu su rašytojais aplankė mažas, atokias mokyklas Šalčininkų, Švenčionių, Širvintų, Vilniaus ir kt. rajonuose. Kiti Juozo Žitkausko projektai, susiję su skaitymo populiarinimu, tai – ,,Knygų pintinėlė“ Grigiškių kultūros centre, kasmetinis Prozos ruduo ir knygų mugė Lazdijų rajone. Ir nuo 2015 m. tebesitęsiantys ,,Dainių dialogai Vilnijos krašte“ – Vilniaus krašto gimnazijas, mokyklas lanko jauni, bet jau pagarsėję poetai, šiame projekte daug dėmesio skiriama ne tik kūrybai, bet ir autorinėms teisėms.

Mariaus Kavaliausko nuotr./Juozas Žitkauskas
Mariaus Kavaliausko nuotr./Juozas Žitkauskas

Vaikų literatūros premiją 2004 metais, vadovaujant ministrui A.Monkevičiui, įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija. Šia premija norima paskatinti, kad Lietuvos rašytojai kurtų knygas vaikams. Taip pat siekiama įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškas ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje. Premija teikiama kasmet, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Premija už kūrybą vaikams yra 2 280 Eur, o premija už vaikų literatūros sklaidą – 1 520 Eur.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu