Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 30d. 12:27

Ką skaityti vasarą mėgstantiems knygas apie santykius ir šeimą?

Knygos
Leidyklos „Baltos lankos“ nuotr. / Knygos

​​​​​​​Ką atsakytumėte, jei jūsų paklaustų, kokių būna romantinių santykių? Kokių iššūkių jiems kyla? Kaip žinoti, ar jie baigsis santuoka? O ar santuoka išvis ką nors reiškia? Ar meilei svarbu amžius? O kiek reikšmės laimingiems poros santykiams turi aplinka ir socialinės realijos?

Tiems, kurie mano, kad žino atsakymus į šiuos klausimus, arba, priešingai, vis ieškantiems atsakymų šią vasarą siūlomos net penkios „Baltų lankų“ leidyklos knygos, skirtingomis, jautriomis ir įžvalgiomis briaunomis atspindinčios šeimos bei santykių temą.

Tayari Jones „Nuojautos“

Jaunavedžiai Selestija ir Rojus turėjo viską, tačiau vieną naktį jų šviesi ateitis subyra, kai Rojus neteisingai apkaltinamas išprievartavimu. Selestija neabejoja savo vyro nekaltumu, ir jiedu pasiryžę ištverti dvylika metų kalėjimo.

Knygos viršelis/Tayari Jones „Nuojautos“
Knygos viršelis/Tayari Jones „Nuojautos“

Šis daugiaspalvis meilės, santuokos, ištikimybės paveikslas – žvilgsnis į širdis ir protus žmonių, kuriuos išskyrė ir negrįžtamai pakeitė nuo jų nepriklausančios aplinkybės. Ar meilė gali ištverti ilgus metus atskirai? Ar santuoka įmanoma negyvenant kartu? Ir ar šių laikų Penelopė liks ištikima ir sulauks grįžtant savo Odisėjo?

Iš anglų k. vertė Rita Pilkauskaitė.

Graham Swift „Regimybės“

Kurortiniame Anglijos pajūrio mieste šiltais vasaros vakarais vyko stebuklai. Varjetė numerius atlikdavo nepamirštama trijulė. Publiką jie burte užburdavo ryškiaspalviais kostiumais, dainomis, stepo šokiais ir baltomis nosinėmis, virstančiomis baltais balandžiais. Tačiau vasaros gale vienas iš trijulės visam laikui pradings be žinios…

Knygos viršelis/Graham Swift „Regimybės“
Knygos viršelis/Graham Swift „Regimybės“

Šioje aukščiausios prabos literatūrinėje iliuzijoje sceną dalijasi tikra magija ir nenuspėjama tikrovė, tuoj iš rankų išslysiantis ir praeitimi tapsiantis pasaulis ir nepažini ateitis, lemtingos gyvenimo akimirkos ir atsitiktinumai, likimas ir XX a. istorija, meilė, prisiminimai – ir regimybės.

Iš anglų k. vertė Rasa Drazdauskienė.

Lauren Groff „Moiros ir Furijos“

Lotas ir Matilda. Jis charizmatiškas, talentingas ir kupinas tuštybės. Ji tyli, santūri, stingdančiai graži ir spinduliuojanti tamsa. Lotas veda Matildą ir išgelbsti ją nuo kraupios vaikystės demonų.

Knygos viršelis/Lauren Groff „Moiros ir Furijos“
Knygos viršelis/Lauren Groff „Moiros ir Furijos“

„Moirose“ mus gundo įkvepianti Loto ir Matildos sąjunga. Tačiau posakis „kiekviena istorija turi dvi puses“ jų santuokai apibūdinti tinka labiau nei bet kuriai kitai. „Furijose“ stebime giliai paslėpto Matildos įtūžio istoriją. Ir kuo daugiau poros paslapčių mums atskleidžiama, tuo mažiau pasijuntame žinantys. Aišku viena: kupini meilės, geismo, pavydo ir keršto Lotas ir Matilda pasiryžę viskam.

Iš anglų k. vertė Aistė Kvedaraitė-Nichols.

Kent Haruf „Mūsų sielos naktyje“

Kaimynystėje ilgus metus gyvena Edė Mur ir Luisas Votersas. Vieną vakarą Edė netikėtai aplanko Luisą. „Kaip tu pažvelgtum į tai, jeigu aš paprašyčiau tavęs retsykiais ateiti pas mane naktį kartu pamiegoti. Aš kalbu ne apie seksą. Man rūpi kitkas. Geismai jau, regis, seniai išblėso. Kalbu apie tai – kaip prastumti naktį. Kad atsigulusi jausčiau šilumą ir turėčiau su kuo pasišnekučiuoti“, – taria ji.

Knygos viršelis/Kent Haruf „Mūsų sielos naktyje“
Knygos viršelis/Kent Haruf „Mūsų sielos naktyje“

Taip užsimezga draugystė, teikianti paguodą, pokalbius naktimis, džiaugsmą ir meilę. Net jei ne visiems tai atrodo priimtina.

Iš anglų k. vertė Nijolė Regina Chijenienė.

Julian Barnes „Vienintelė istorija“

Devyniolikmetis Polas didžiuojasi, kad jo meilė kone trisdešimčia metų vyresnei Siuzanai laužo visas konvencinio elgesio normas. Tačiau laikui bėgant jųdviejų su Siuzana santykiai tampa vis sudėtingesni, tamsesni, paženklinti priklausomybės – ir vis labiau neįmanomi.

Knygos viršelis/Julian Barnes „Vienintelė istorija“
Knygos viršelis/Julian Barnes „Vienintelė istorija“

Vienintelė istorija – ta, kuri pati reikšmingiausia gyvenime, ta, kurią iš tikrųjų verta pasakoti. Ši istorija būtent tokia: nepakartojamos ir nuolat su ilgesiu prisimenamos meilės istorija. Meilės, kuri yra kurianti ir kartu pamažu griaunanti, žlugdanti, pripildanti gyvenimą skausmo ir nevilties.

Iš anglų k. vertė Nijolė Regina Chijenienė.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/