Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 vasario 24d. 15:41

Kardinolas A.J.Bačkis gyvenimo istoriją atveria knygoje „Taip, laimingas“

Audrys Juozas Bačkis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Audrys Juozas Bačkis

Pietūs su JAV prezidentu Ronaldu Reaganu, apsilankymas Kremliuje pas Michailą Gorbačiovą, pokalbiai su popiežiumi Jono Pauliumi II ar Czesławu Miłoszu, savo akimis regėtas partizanas Juozas Lukšas-Daumantas, gyvenimas Paryžiuje, Romoje, Maniloje, Ankaroje, galiausiai Vilniuje – sunkiai aprėpiamą ir turtingą biografiją sukaupęs kardinolas Audrys Juozas Bačkis ryžosi ilgiems ir atviriems pokalbiams, kurie sugulė į knygą „Taip, laimingas“.

Per dvidešimt keturis pašnekesius su poetu, vertėju, Nacionalinės premijos laureatu Antanu Gailiumi kardinolas pasakoja apie Bažnyčios struktūras ir jos santykius su tautomis ir valstybėmis, peržvelgia susitikimus su iškiliausiais politikais ir paprastais tikinčiaisiais, šmaikštauja apie savo sėkmėmis ir nesėkmėmis pasibaigusias zbitkas ir durnystes. Jis prisimena misijas į Filipinus, Turkiją ar Nigeriją, popiežius, su kuriais teko dirbti ir bendrauti, grįžimą į Lietuvą, Jono Pauliaus II vizitą į mūsų šalį, kilusius ginčus dėl prezidento Algirdo Brazausko laidotuvių, popiežiaus Benedikto XVI atsistatydinimą – visa tai, kur jis aktyviai dalyvavo, veikė, sprendė, stebėjo iš vidaus.

Kardinolas A.J.Bačkis – tikras išeivijos lietuvių intelektualas, išaugęs patriotų šeimoje, o okupacijai pasibaigus, grįžęs į Lietuvą ir visomis išgalėmis jai dirbęs. Nemenką dalį savo gyvenimo jis praleido pačiose svarbiausiose Visuotinės Bažnyčios tarnybose.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir popiežiui įkūrus Vilniaus bažnytinę provinciją, buvo paskirtas Vilniaus arkivyskupu metropolitu. Šią tarnystę tęsė daugiau kaip dvidešimt metų. Per tą laiką rūpinosi visokeriopai atkurti Bažnyčią, katalikiškas ugdymo, kultūros, labdaros institucijas bei sukurti teisinę bazę Bažnyčios ir valstybės santykiams. 2001 m. jis buvo paskirtas Kardinolu.

„Esu literatas, taigi man pirmiausia rūpėjo priartinti galimam skaitytojui Jo Eminencijos asmenį, apie kurį nelabai daug žinome, nors jis dvi dešimtis metų buvo Vilniaus arkivyskupas“, – teigia kardinolo kalbintojas A.Gailius ir priduria: „Šioje knygoje, žinoma, galima rasti visko – ir istorijos, ir teologijos, ir aktualiosios politikos komentarų. Ji galėtų sudominti daugelį“.

Knygą „Taip, laimingas“ išleido leidykla „Naujasis Židinys-Aidai“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/