Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 7d. 21:17

Kaune apdovanoti reikšmingiausi praėjusių metų vaikų knygų kūrėjai

Selemonas Paltanavičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Selemonas Paltanavičius

Kaune apdovanoti kūrybingiausi praėjusių metų vaikų knygų autoriai. 2017-ieji Vaikų ir paauglių literatūrai buvo kūrybiški – išleista per 500 skirtingų knygų. Trečdalis jų – originalios. Už geriausias knygas ekspertai apdovanojimus skyrė dešimtyje kategorijų.

Pagrindinė premija šiemet skiriama rašytojai ir mokytojai Ilonai Ežerinytei – už įtaigų ir tikrovišką prozos pasakojimą ir esminių žmogiškų vertybių perteikimą. Premija įvertinta ir Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos biblioteka. Ji gavo premiją už prasmingą kūrėjų ir skaitytojų suartinimą.

Kaune apdovanoti kūrybingiausi praėjusių metų vaikų knygų autoriai. 2017-ieji Vaikų ir paauglių literatūrai buvo kūrybiški – išleista per pusę tūkstančio skirtingų knygų. Trečdalis jų – originalios.

Nacionaliniame Kauno dramos teatre pagerbti iškiliausi praėjusių metų vaikų knygų rašytojai, dailininkai iliustruotojai, vertėjai.

Premija už geriausią negrožinę knygą apie Lietuvos gamtos paslaptis keliaujant metų laikais „Gamtos metų ratas“ skirta Selemonui Paltanavičiui.

Aldonos Liobytės premiją laimėjo – Daiva Čepauskaitė už reikšmingiausią metų debiutą – knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“.

Už meniškiausias dvispalves iliustracijas įvertinta Kristina Norvilaitė, iliustravusi Gérardo Bessière knygą „Plunksna“

Dvi – Domicėlės Tarabildienės ir Prano Mašioto premijos įteiktos Linai Itagaki už iliustruotą gražiausią metų knygą – „Sibiro haiku“. Jos ir Jurgos Vilės knyga „Sibiro haiku“ taip pat pripažinta Geriausia metų vaikų ir paauglių knyga.

Eugenijos Stravinskienės premija skirta Ingai Tulišveskaitei už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams, o Adomo Druktenio premija – Viltarei Urbaitei už vertimą paaugliams. Premija už knygą mažiausiems skaitytojams skirta Mariui Marcinkevičiui ir Aušrai Kiudulaitei. Vinco Aurylos premija – už kūrybišką ir inovatyvų skatinimą skaityti skiriama literatūros pažinimo programai „Vaikų žemė“.

Vaikų literatūros premiją 2004-ais metais įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija. Ja norima paskatinti, kad Lietuvos rašytojai kurtų knygas vaikams. Premija už kūrybą vaikams siekia 2000 eurų, o premija už vaikų literatūros sklaidą – apie 1500 eurų.

Apdovanojimai už metų knygas įteikti 26-ąjį kartą.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/