Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 10, 21:14

„Kažkas pasakyta“ – nauja Lidijos Šimkutės knyga

Ateinantį pirmadienį, birželio 17 d., Vilniuje bus pristatyta naujausia poetės, vertėjos Lidijos Šimkutės eilėraščių knyga „Kažkas pasakyta = Something is Said“. Kaip ir kitos Australijoje gyvenančios rašytojos poezijos knygos, naujoji taip pat yra dvikalbė – lietuvių ir anglų kalbomis. Pirmadienį Rašytojų klube vyksiančiose knygos sutiktuvėse dalyvaus pati autorė, šiuo metu viešinti Lietuvoje.
Knygos viršelis
Knygos viršelis / Rašytojų sąjungos leidyklos nuotr.

Ir ankstesnėje Lidijos Šimkutės kūryboje, ir naujojoje knygoje poezijai būdingos metaforos, užuominos, potekstės, išgyvenimų punktyrai tarsi nutylėjimai. Atvertus knygą akį traukia erdvė, kartais vos trijų eilučių lakoniški eilėraščiai, iš tuštumos ir tylos audžiantys poetinį slėpinį. Eilėraščių vaizdai ir kraštovaizdžiai, pasak poeto, literatūros tyrinėtojo Tomo Venclovos, „Lidijos Šimkutės eilėse kad ir minimalistiniai, yra labai įvairūs – tai ir Australijos eukalpitai, ir Vienos Prateris, ir Budapešto gatvės, ir tiksliai nupieštas Niujorko baras. Realiausi iš jų – Vilnius ir Baltija (tuose lietuviškuose koliažuose girdėti ypatinga, itin asmeniška nerimo bei pavojaus tonacija).“ Rašytoja yra apkeliavusi daugybę kraštų, taigi kūryboje lietuviškas patirtis sieja su pasaulio kultūros kontekstais. 

Lidija Šimkutė gimė 1942 m. Krakių kaime netoli Mosėdžio, Žemaitijoje. Vaikystę praleido pabėgėlių stovyklose Vokietijoje. 1949 m. su tėvais atvyko į Australiją. Lietuvių kalbos žinias tobulino neakivaizdiniu būdu Lietuvių kalbos institute Čikagoje ir Vilniaus universitete. Poetė rašo lietuvių ir anglų kalbomis, jos kūrybos publikuota ne tik Lietuvoje, bet ir Australijoje, JAV, kitose šalyse.  

Knygos „Kažkas pasakyta = Something is Said“ sutiktuvės vyks birželio 17 d., 17.30 val., Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Kartu su autore dalyvaus literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis, poetas Jonas Kalinauskas, pianistas Andrius Vasiliauskas. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą