Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 11d. 15:18

„KGB vaikai“ bus pristatoma klaipėdiečiams

Klaipėdoje pristatoma Justino Žilinsko knyga „KGB vaikai“
Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos nuotr. / Klaipėdoje pristatoma Justino Žilinsko knyga „KGB vaikai“

Balandžio 16 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje bus pristatoma Justino Žilinsko knyga „KGB vaikai“.

Renginyje dalyvaus autorius Justinas Žilinskas ir rašytoja Ugnė Barauskaitė.

Justinas Žilinskas – teisininkas ir dėstytojas, rašytojas ir publicistas, vaikų literatūros autorius. Naujoji autoriaus knyga „KGB vaikai“ tai pasakojimas iš 1996 metų, skirtas visokio amžiaus jaunimo kartoms.

Jauniausiai, kuri tik ką užaugo ir Nepriklausomybės pradžios laikus atsimena geriausiu atveju iš po stalo. Vyresnei, „lūžio kartai“, kuri po dar sovietinės mokyklos įstojo jau į Nepriklausomos Lietuvos universitetus.

Jauniausiai tai bus dar nepažinta istorija. Vyresnei – studentiška jaunystė. Jauniausiai jau mažai ką sakys užmarštin dingę pavadinimai. Vyresnioji gal netikėtai užsisvajos. Jauniausiai gal bus sunkoka suvokti, kiek daug lėmė mobiliojo telefono turėjimas ir kodėl veikėjai neguglina. Vyresnioji gal džiugiai prisimins pirmuosius savųjų mobiliųjų modelius. Nutiks netgi taip, kad kai kurie vyresnės kartos skaitytojai jau bus jauniausių tėvai.

Bet yra čia ir dar viena karta: kam – senelių, o kam – tėvų karta ir jų klampus laikas. Laikas, kai reikėjo gyventi dvigubą gyvenimą; kai kalbėta viena, o galvota visai kas kita; kai kompromisas su sąžine buvo kasdienybė; kai net už neatsargų žodį grėsė grotos.

Tad ši knyga jauniausiai kartai – labai kitokiai ir labai kitokių laikų kartai – pasakos apie kartas iš kitokio pasaulio.

Tai – nuotykių romanas: daug šnekų, važiavimo, bėgimo ir mažai filosofijos. Tai – istorinis romanas: šeštųjų nepriklausomos Lietuvos metų tikrovė, politinė situacija ir kasdienybė su sovietinio laikotarpio reliktais. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės