Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 26, 06:54

Klaipėdoje prasideda kultūros festivaliu šiemet tapusi dešimtoji knygų mugė

Klaipėdoje pirmadienį prasideda pasikeitusi ir tarptautiniu kultūros festivaliu „Interkultūracija“ šiemet tapusi dešimtoji knygų mugė.
Molėtų biblioteka ir Molėtų kultūros centras
Knygos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Išaugome, padidėjome ir pasirinkome tokį kultūros festivalio programos formatą, keičiame iš esmės rūbą, esame festivalis – „Inkultūracija“. Planuojame tęsti šią festivalio temą ir daugiau dėmesio skirti kultūros programai, o ne patiems knygų pardavimams, bet ryšys su leidėjais, žinoma, nenutrūksta“, – praėjusią savaitę surengtame festivalio pristatyme sakė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorė Laura Juchnevič.

Pasikeitęs renginys šiemet truks ilgiau – vietoj keleto dienų išaugo į dešimties dienų kultūros renginių programą.

Nuo pirmadienio iki spalio 5 dienos vyks apie 40 renginių ir edukacijų, prisistatys 15 leidyklų, veiks šešios parodos. Festivalyje laukiama 75 dalyvių ir užsienio svečių iš Didžiosios Britanijos, Izraelio, JAV, Švedijos ir Vokietijos.

L.Juchevič teigimu, šiųmetė programa gausi miesto kultūrinių atspindžių, kartu minimas ir Klaipėdos 770-tasis jubiliejus.

Pagrindinė šiųmečių renginių programos tema – „Miesto DNR“. Festivalyje bus kalbama apie miesto identitetą, jo išsaugojimą ir paveldimumą, bandant suprasti miesto vaidmenis bei struktūrą, susipažinti su miestiečiams aktualia literatūra.

Pirmoji diskusija „Klaipėdos DNR: apie miesto tapatybės kodą ir atjaunėjimo mitą“ vyks pirmadienio vakarą.

Festivalio renginiai vyks ne tik Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, bet ir kitose miesto erdvėse, tokiose kaip Klaipėdos dramos teatre, džiazo klube „Kurpiai“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą