Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Klasika sugrįžta: ką skaito garsūs kino aktoriai?

Klasikos knygos dažnai vertinamos kontroversiškai: vieni giria, kiti sako, kad jos kelia tik žiovulį. Tačiau klasika atgyja – šiemet kino ekranuose debiutuoja naujos „Mielas draugas“, „Ana Karenina“, „Didieji lūkesčiai“ ekranizacijos, o žymūs Holivudo aktoriai savo mėgstamiausiomis knygomis įvardija būtent klasika tapusias istorijas.
Aktorius Robertas Pattinsonas
Aktorius Robertas Pattinsonas / „Scanpix“ nuotr.

Aktorė Keira Knightley savo mėgstamiausią knygą atrado būdama vos septynerių. Savo ryšį su Jane Austen kūriniu „Puikybė ir prietarai“ žavioji britė apibūdina kaip savotišką vaikystės maniją: nepaisant to, jog sirgo disleksija, Keira romaną skaitė begalę kartų. 2005 metais pasirodžius knygos ekranizacijai, kurioje aktorei teko garbė atlikti svarbiausią – Elizabetės vaidmenį, ji išsidavė, kad vis dvejodavo, ar sugebės tinkamai „susitapatinti“ su pamėgtu personažu.

Kitas britų aktorius Danielis Radcliffe'as, visiems gerai žinomas iš „Hario Poterio“ filmų serijos, savo mylimiausia knyga įvardina garsiojo rusų klasiko Michailo Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“. Danielis teigia esąs tarsi apsėstas šios knygos nuo tada, kai tik paėmė ją į rankas. Iki tol pirmenybę teikęs magiškojo realizmo literatūrai, dabar aktorius savo įkvėpimo šaltiniu vadina fantasmagorišką Margaritos ir nežinomo literato meilės istoriją.

Simpatijos klasikai neslepia ir amerikietė Gwyneth Paltrow. Jos mama, taip pat talentinga aktorė, devynmetei dukrai raiškiai skaitydavo Charlotte Brontë „Džeinė Eir“. Romanas akimirksniu įtraukė mergaitę į vieną gražiausių meilės istorijų anglų literatūroje ir taip tapo pirmąja Gwyneth knyga iš „suaugusiųjų lentynos“. Aktorė teigia, kad kai kuriose scenose ypač stipriai įsitraukusi į istoriją ir netgi susitapatinusi su pagrindine knygos veikėja – visų niekinama ir žeminama našlaite Džeine. Knyga per daugiau nei 150 metų sužavėjo toli gražu ne tik Gwyneth – romanas ekranizuotas ne vieną kartą, o prieš kelerius metus jis buvo įtrauktas į populiariausių visų laikų Didžiosios Britanijos knygų dvidešimtuką.

Visiems gerai žinomas amerikiečių komikas Jimas Carrey gerbėjus stebina savo literatūriniu skoniu, kuris prieštarauja jo sukurtam įvaizdžiui. Aktoriaus mėgstamiausia knyga yra žymusis Fiodoro Dostojevskio psichologinis romanas „Nusikaltimas ir bausmė“. Rusų literatūros šedevru laikomas kūrinys pasakoja tragišką žudiko Rodiono Romanovičiaus Raskolnikovo istoriją. Autorius romane gilinasi į žudiko asmenybę bei tiria nusikaltimo psichologines priežastis, gvildena sudėtingas filosofines ir socialines visuomenės problemas.

Guy de Mopassano romano „Mielas draugas“ ekranizacijoje vaidinanti „Saulėlydžio“ žvaigždė Robertas Pattinsonas savo mėgstamiausia knyga įvardija būtent šį prancūziška elegancija dvelkiantį kūrinį. Jis sako, kad tokios istorijos niekada nemiršta. Panašu, kad jam pritaria ir kiti žymūs Holivudo aktoriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius