Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 13d. 17:06

Knyga, nustebinusi net patį B.Gatesą: milijardų vertės startuolis buvo sukurtas pasitelkus melą ir intrigas

Johnas Carreyrou „Blogas kraujas“,
Knygos viršelis / Johnas Carreyrou „Blogas kraujas“,

Žymaus amerikiečių tyrimų žurnalisto Johno Carreyrou knyga „Blogas kraujas“ pasakoja realiai nutikusią istoriją, tačiau jos siužetą galima prilyginti įtemptam trileriui. Jis atskleidžia kaip jauna, neva revoliucinę kraujo tyrimų technologiją sukūrusio startuolio įkūrėja, vis labiau klimpsta į melo ir intrigų liūną, už nosies vedžiodama ir stambius investuotojus, ir didžiules farmacijos kompanijas bei įtakingus politikus.

Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.

Leidykla „Liūtai ne avys“ JAV didžiulės sėkmės sulaukusią knygą pristato ir lietuvių skaitytojams. Knyga ypatingo įvertinimo sulaukė ir dėl savo dokumentiškumo, ir dėl romanui prilygstančio pasakojimo. Autorius, dviejų Pulicerio premijų laureatas, J.Carreyrou, rinkdamas faktus šiai knygai atliko milžinišką darbą: pakalbino su daugiau kaip 150 žmonių dirbusių startuolyje ar kitaip su juo susijusių.

Nepaisant to, knygą skaityti lengva, ji įtraukianti, scenos vaizdingos, o dialogai išraiškingi.

Startuolio „Theranos“ idėja jos įkūrėjai Elizabeth Holms kilo dar tebegyvenant universiteto bendrabutyje. Gana greitai ji sugebėjo pritraukti į savo komandą patyrusių specialistų ir sudominti stambius investuotojus, įmonės vertė pasiekė 10 milijardų dolerių. Viskas atrodė panašu į labai gražią sėkmės istoriją, O E.Holms netgi pradėta vadinti naujuoju Steve‘u Jobsu.

Tačiau jau nuo pat pradžių buvo aišku, kad naujoji kraujo tyrimų technologija veikia ne visada. Nepaisant to, investuotojams buvo rodomi melagingi duomenys, kad viskas yra gerai.

Įsisukusi į melo, intrigų ir grasinimų karuselę, „Theranos“ vadovybė sukūrė atstumiančią vidinę atmosferą kompanijoje, ėmė kelti realią grėsmę savo partneriams, klientams ir gydymo įstaigų pacientams. Galiausiai viskas baigėsi skandalingu žlugimu.

Visą šią istoriją talentingai atskleidusio J.Carreyrou knyga „Blogas kraujas“ sulaukė teigiamų įvertinimų „The New York Times“, „Time“, „Wall Street Journal“, „Washington Post“, „Foreign Policy“ ir kitų žymių bei įtakingų leidinių puslapiuose.

„Jaudinantis pasakojimas apie nestandartinį požiūrį turėjusią įmonę, pasukusią klystkeliais“, – „Blogą kraują“ įvertino „Publishers Weekly“.

Margaret Lyons leidinyje „The New York Times“ taip pat negailėjo gerų žodžių: „Ši knyga nuostabi. Čia viename puslapyje pateikta daugiau informacijos nei daugeliu atveju rasite perskaitę visą knygą“.

„Ši knyga pranoko visus mano lūkesčius. Pradėjęs skaityti negalėjau atsiplėšti“, – kūrinį įvertino „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas.

Už tai, kad atskleidė „Theranos“ veiklą, Johnas Carreyrou pelnė Džordžo Polko apdovanojimą, skiriamą už straipsnius finansų temomis, Džeraldo Loebo apdovanojimą už išskirtinį žurnalistikos darbą verslo ir finansų srities tema specializuotos žurnalistikos kategorijoje bei Barleto ir Stilo antrosios vietos apdovanojimą už tiriamosios verslo žurnalistikos darbą.

Temos: 2 Knygos Literatūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:02
23:03
01:29

Esports namai

URBAN˙/