TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Knyga paaugliams, kurioje materija ir antimaterija žaidžia futbolą

Knygos viršelis
Leidyklos „Tyto alba“ nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Sonia Fernández-Vidal. Niko kelionė per laiką ir erdvę: nuotykiai kvantiniame pasaulyje. Iš ispanų kalbos vertė Pranas Juozas Žilinskas. Vilnius: Tyto alba, 2014. – 216 p.

– Tu įėjai į kvantinį pasaulį. Čia matysi daug keistų dalykų, visiškai kitokių negu tie, kuriuos savo pasaulyje iki šiol pažinojai.

Sonia Fernández-Vidal – ispanų fizikė, kvantinės optikos daktarė, dirbo CERN, dėsto Barselonos universitete. „Niko kelionė per laiką ir erdvę“ – į 12 kalbų išversta jos knyga, kurioje kvantinė fizika virsta nuotykių romanu, skirtu paaugliams.

Nikui keturiolika. Jis nesupranta fizikos, tiksliau – negali jos pakęsti. O į mokyklą eiti vis tiek reikia... Tačiau vieną rytą ant jo kambario lubų nežinia iš kur atsiranda užrašas: Jei nori, kad vyktų kitokie dalykai, niekada nedaryk to paties. Todėl, užuot ėjęs įprastu keliu, Nikas pasuka kita kryptimi  ir pamato niekada anksčiau neregėtą namą, kurio durys užrakintos trimis spynomis. Čia viskas ir prasideda: trikdantys klausimai, tamsa namo viduje ir dėžutė, ant kurios užrašyta “Visatai pažinti”. Pasirodo, Nikas patenka į kvantinį pasaulį – keistą ir nepaprastai įdomų. Ten materija su antimaterija žaidžia futbolą, Šrėdingerio katinas vienu metu yra ir gyvas, ir miręs, laikrodžių krautuvėlė rodo reliatyvų laiką, o keliaujama lendant kiaurai sienas. Yra ir naujų kvantastiškų draugų – elfas Eldvenas ir fėja Kiona. Visa tai Nikui labai patinka. Tačiau kodėl draugai sunerimę laukia kažkokio Mokytojo laiško? Kas tas Mokytojas ir ką Nikas apskritai veikia šiame keistame pasaulyje?

Šiuolaikinė fizika kupina mįslių ir įdomiausių dalykų. Nebūtina eiti kiaurai sienas, kad pasinertum į kvantinį pasaulį. Pakanka atsiversti šią knygą – istoriją, parodančią, kad didžiausi stebuklai slypi visai šalia ir juos gali atrasti visi, bent kartą išsukę iš įprasto kelio. 

Visi, kam atrodo, kad superpozicija – jogos rūšis, o Higso bozonas – gyvūnas.
Visi, kurie nekenčia tiksliųjų mokslų, bet mėgsta nuotykius. 
Kvantinis pasaulis laukia jūsų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Literatūra Knyga