Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Knyga „Po Toskanos saule“ – trokštantiems sulaikyti vasarą

Knygos viršelis
Leidyklos „Sofoklis“ nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigus vasarai ir trumpėjant dienoms daugelis ilgis ivasaros penktadienių, deginimosi saulėje ir iškylų gamtoje. Galbūt troškimas sulaikyti vasarą, įkvėps paimti į rankas knygą, kuri padės tai padaryti. 1996 metais pasirodę Frances Mayes atsiminimai „Po Toskanos saule“ šiais metais mini 20 metų sukaktį. Nuo tada, kai buvo išleista knyga, Kortoną, Italijos miestelį, kuriame gyvena rašytoja, užplūdo knygos gerbėjai. Frances Mayes jau priprato matyti prie jos namo besibūriuojančius ir jį fotografuojančius žmones.

„Tegul vasara trunka šimtą metų.“ (citata iš „Po Toskanos saule“)

Ji iki šiol spėlioja, kodėl pasakojimas apie apleisto namo Kortonoje remontą palietė jautrias skaitytojų stygas. Giliausią įspūdį, regis, ši knyga paliko moterims. „Iš esmės tai yra pasakojimas apie ieškančio žmogaus odisėją, tik gal šiek tiek neįprastas, nes dažniausiai į jas leidžiasi vyrai. Tai istorija apie moterį, kuri perimagyvenimą į savo rankas.“

Atvykau į Italiją dėl meno, architektūros ir virtuvės, bet pasilikau dėl žmonių.

Frances Mayes sako, kad jau neįsivaizduoja savo gyvenimo kitur: „Atvykau į Italiją dėl meno, architektūros ir virtuvės, bet pasilikau dėl žmonių. Kai mano vyras išvažiuoja, kaimynai reikalauja, kad vakarieniaučiau su jais kiekvieną vakarą, nes, jų manymu, valgyti vienam yra nesveika.“

Vienas iš rašytojos mėgstamiausių gyvenimo Italijoje aspektų yra italų virtuvė. Į savo knygas ji dažnai įtraukia receptų.

Skaityti knygą, kurioje, anot pačios autorės, mažai veiksmo, yra verta jau vien dėl įkvepiančių pamokų: knygoje FrancesMayesdosniai dalinasi patirtimi ir patyrimais, išgyventais Toskanoje. Štai keletas jų, padėsiančių pajusti knygos skonį:

Ragaukite viską

F.Mayes žinios apie maisto ruošimą, paveldėtos iš jos šeimos, yra pavydėtinos. Vakarienės ruošimas jai yra malonumas, o ne pareiga. Ji aprašo kiekvieną aplankytą turgų, kiekvieną įsigytą produktą ir gamina valgįprimindama skaitytojui, kad maisto gaminimas yra meilės reikalaujantis menas. Sustokite paragauti tai, ką gaminate, ir mėgaukitės ta patirtimi. Frances Mayes receptai įkvėps jus pradėti tai daryti.

Pasinerkite į akimirką

Nors restauruodama namus kartu su savo partneriu Edu Frances Mayes savo dėmesį yra sutelkusi į ateitį, ji taip pat praleidžia daug laiko stebėdama italus ir mokydamasi iš jų gyventi šia akimirka – mėgautis tuo, ką darai, ir mažiau galvoti apie rytojų.

Nepamirškite praeities

Pasinerkite į akimirką, bet leiskite praeičiai įsilieti į dabartį. F.Mayes jaučia pagarbą senovės pasauliui, kuris supa ją Italijoje, ir kartais jai sunku suvokti vietinių abejingumą palikimui. Tačiau ji suskumba pastebėti, kad miestelis, kuriame gyvena, nėra „užstrigęs“ praeityje, o juda į priekį kartu su savo istorija, tvirčiausiu savo pamatu.

Ieškokite angelų

Stebėkite žmones ir būkite jiems geri. Skaitydami knygą, kurios personažai yra malonūs vieni kitiems, pajusite norą bendrauti be kartėlio ir savanaudiškumo. Rašytojos aus įpasiekia trumpi, asmeniški pokalbiai, tačiau jie leidžia suprasti, kad kiekvienas žmogus turi savo istoriją. Dažniau įsiklausykite.

Perženkite jums pažįstamas ribas

Niekada nenustokite mokęsi ir ieškoję iššūkių, kurie priverstų peržengti savo komforto zonos ribas. Frances Mayes istorija prasideda būtent tokiu iššūkiu. Jis padeda jai atrasti save, savo balsą, kurio ji per savo įtemptą gyvenimą San Franciske beveik negirdėdavo.

Pasirinkite vietą, kurioje patiktų laikyti savo knygas

Kai ieškote naujos, įkvepiančios erdvės, pasirinkite tokią vietą, kurioje jaučiatės kaip namie ir į kurią įžengę mintyse išsyk pamatote lentynoje surikiuotas jūsų knygas.

***

Prabėgo daug metų nuo pirmosios knygos publikacijos, bet Frances Mayes rizikingas sprendimas įsigyti namą Italijoje ir metų metus trukęs jo restauravimas, bandant sugrąžinti jam buvusį spindesį, vis dar žavi. Knyga įkvėps tuos, kurie norėtų išbandyti ką nors naujo, ir pamalonins tuos, kurie atvertę knygą nori pasijusti taip, lyg sėdėtų patogiai įsitaisę saulės nušviestame krėsle.

Knyga „Po Toskanos saule“ padės jums atsisveikinti su vasara irįkvėps svajoms apie jūsų laukiantį nuotykį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Literatūra Knyga