Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 13d. 17:00

Knygų dovanų idėjos tiems, kam sunkiausia jas išrinkti

Kalėdinė dovana
123rf.com nuotr. / Kalėdinė dovana

Mamai viskas patiks, su partneriu vietoj dovanų nusipirksit naują skalbiamąją, su vaikais – lengva. O ką dovanoti pusbroliams, su kuriais tik ir besusitinki per Kalėdas ir nelabai pažįsti, ar išrankiems viską turintiems draugams? Leidykla „Kitos knygos“ sukūrė dovanų gidą patiems sudėtingiausiems personažams ir tipažams.

Tėvukas

Čia tie, kurie ir patys viską žino, tik jau nereikia jiems nieko aiškinti. Pikčiausia, kad dažnai jie teisūs, nes visgi apsiskaitę. Dažniausiai tai dėdė, senelis ar tėtis. Ko nors „vyriško“ jam.

„Kitos knygos“ nuotr./„Tėvukas“
„Kitos knygos“ nuotr./„Tėvukas“

Tiks Lutzo Seilerio romanas „Kruzas“ apie Hidenzės salą Baltijos jūroje, iš kurios ne vienas vokietis pabėgo į Daniją Geležinės uždangos laikais. Jaredo Diamondo „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ – vienas svarbiausių šiuolaikinės pasaulio istorijos veikalų, paaiškinantis, kaip dabarties pasaulį nulėmė istorinės žmonių gyvenimo sąlygos ir aplinka. Arba kalk žemiau juostos ir išmušk juos iš vėžių – Kai-Fu Lee „DI supervalstybės“ apie dirbtinį intelektą ir jo įtaką ateities visuomenėms praplės kiekvieno „tėvuko“ akiratį.

Hip

Čia tie, kur rengiasi juodai, nes neseka trendų. O Marinos Abramović biografijos neskaitė, nes „visi jau papostino instagrame“. Tie visi madingi, stilingi Vilniaus centro burbulo gyventojai.

„Kitos knygos“ nuotr./„Hip“
„Kitos knygos“ nuotr./„Hip“

Nustebinti juos galima ateities bestseleriu, svarbu, kad jie pirmi jį perskaitytų. Lucia Berlin su autobiografiškų novelių rinktine „Namų tvarkytojos vadovas“ šauna į dešimtuką – knyga su draivu, primena Bukowskį, aukščiausios prabos tekstai. Plius instagraminis pavadinimas ir viršelis. Kitas šūvis – Virginijos Kulvinskaitės „kai aš buvau malalietka“, autofiction kūrinys apie Vilniaus jaunimėlį prieš 20 metų. Praktiškai apie burbulo ankstyviausios jaunystės dienas.

Raidžių gurmanai

Pernai dovanojai „Bookerio“ laureatą – sako, jau originalą skaičiau. Užpernai su Nobelio laureatu irgi nepateikei. Visada prašo knygų dovanų, bet kad jau viską perskaitę.

„Kitos knygos“ nuotr./„Raidžių gurmanai“
„Kitos knygos“ nuotr./„Raidžių gurmanai“

Šiems reikia romano iš didžiosios R. Kaip tik toks – Kimo Leine’ės „Amžinybės fjordo pranašai“: įtraukiantis, užburiantis, 500 puslapių epas, kuris ir premijų, ir pavergtų skaitytojų širdžių turi daug. Arba nustebins egzotika – Eka Kurniawan „Grožis lyg žaizda“ iš Indonezijos.

Aukščiau buities

Per visą kalėdinį balių dažniausiai jie prasėdi nė žodžio nepasakę. Jie laikosi aukščiau šeimos kivirčų ir buities banalybių. Tokie mąslūs visada. Atrodo labai protingi. Pernai buvo atsivežę laikraščių su eilėraščiais ir skaitė, kol visi kiti žiūrėjo televizorių.

„Kitos knygos“ nuotr./„Aukščiau buities“
„Kitos knygos“ nuotr./„Aukščiau buities“

Po-e-zi-ja. Neprašausi su šiuolaikinės poezijos tėvo Walto Whitmano rinktinės „Žolės lapai“ nauju vertimu. Net galim duoti 99 proc. garantiją, kad gavėjo akyse pakilsi į kitą lygį. Arba vengro László Krasznahorkai „Šėtoniškasis tango“, pagal kurį sukurtas 7 valandų filmas. Filmą, tikėtina, gavėjas su malonumu jau išsėdėjęs, tad knyga su filmo kadro viršeliu primintų tą malonią patirtį.

Vyrai ir žmonos

Visi tie, kuriuos šiemet pirmą kartą sutiksi – pusseserės naujas vaikinas, ar dėdės antra žmona. Ir visi giminaičiai, su kuriais tik kartą metuose mataisi. Ir darbe – traukimams iš laimės šulinio ir kolegoms iš kitų padalinių.

„Kitos knygos“ nuotr./„Vyrai ir žmonos“
„Kitos knygos“ nuotr./„Vyrai ir žmonos“

Jiems reikia saugaus varianto – kokybiškos, universalios, paskaitomos literatūros. Nes šaudai plačiai, neaišku į ką. Protingiausiu pasaulio žmogumi tituluojamo fiziko Stepheno Hawkingo paskutinė knyga „Trumpi atsakymai į sudėtingus klausimus“ idealiai tiks net ir mažai pažįstamam. Arba Lee Cheshire gausiai iliustruotas gidas „Svarbiausi meno įvykiai“ – jis bus puikus palydovas plaukti su kylančia ėjimo į galerijas (ar bent į MO muziejų) banga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/