Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 13d. 16:42

Knygų mugėje Vytautas V.Landsbergis pristatys keturias naujas knygas vaikams

Vytautas V.Landsbergis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytautas V.Landsbergis

Leidykla „Dominicus Lituanus“ Vilniaus knygų mugėje pristatys keturias naujas rašytojo Vytauto V.Landsbergio knygas – nuo patiems mažiausiems skirtos paveikslėlių knygos iki anekdotų bei linksmų pasakojimų jaunimui ir suaugusiems.

Vasario 21-ą dieną 16:00 salėje 5.1 vyks Vytauto V.Landsbergio knygos „Rudnosiuko raštai“ pristatymas.

Renginyje bus pasakojamos Rudnosiuko istorijos, skaitytojai galės susipažinti ir pabendrauti su autoriumi Vytautu V.Landsbergiu, taip pat populiaraus spektaklio „Visiškas Rudnosiukas“ ištrauką vaidins aktorius Dalius Skamarakas.

„Rudnosiuko raštai“ – tai geriausių Rudnosiuko istorijų ir anekdotų antologija. Knygą sudaro dvi dalys: pirmoji – tai perdaryta, papildyta 1994 metais išleistos ir metų knygos apdovanojimą pelniusi „Rudnosiuko istorijų“ versija; antroji – vėlėliau rašyti – paskutiniųjų penkerių metų rudnosiuko nuotykiai.

„Rudnosiuko raštai“
„Rudnosiuko raštai“

Vytauto V.Landsbergio paveikslėlių knyga patiems mažiausiems „Kas tas Pūkis?

Tai pasakos apie lapiuko Pūkio pažintis su aplinka: jausmais, daiktais ir sutvėrimais. Jose paprastu, žaismingu stiliumi apšnekama viena konkreti vaikui suprantama problema, ar supažindinama su kokiu nors gyvenime laukiančiu sudėtingesniu reiškiniu, tarkim, dėde dantistu, ir pan.

Knygelės meninę vertę sustiprina fantastiški Dalios Karpavičiūtės piešiniai.

Šios serijos pasaka „Pūkis karalius“ nominuota šių Metų geriausios knygos rinkimuose.

„Kas tas Pūkis?“
„Kas tas Pūkis?“

Kaip pelytė Zita žmogumi pavirto – naujai Vilijos Kvieskaitės iliustruotas Vytauto V.Landsbergio pasakos leidimas.

Pelytė Zita ir tarakonas Dzioba atlieka daugybę žygdarbių: išlaisvina Zitos tėvelius, nugali katiną Mickų ir svarbiausia – išgelbsti pasaulį nuo teroristų bombos.

„Kaip pelytė Zita žmogumi pavirto“
„Kaip pelytė Zita žmogumi pavirto“

„Rašytojas labai aiškiai, o ne vien užuominomis, išsako gyvenimo vertybes, smerkia įvairias ydas, žmogiškas silpnybes, skatina atsikratyti baimės ir ryžtingai pasipriešinti blogiui“, – apie knygą atsiliepia vaikų literatūros tyrinėtojas Kęstutis Urba.

„Zita, maža, jautri, kiek užsispyrusi ir savanaudiška pelė, augo, keitėsi ir brendo. Palaipsniui jos baimė virto didele narsa bei ryžtu, o svajones papildė pažinimas, patirtis ir išmintis. Patrauklūs ir kiti veikėjai – tarakonas Dzioba, varnas Krankaitis, burtininkė žiurkė Liolia, bankininkas Antanas Žmogelis su savo silpnybėmis, liūdnasis Narcizas, katinas Mickus ir kiti“, – komentuoja Vaikų psichologė Sigita Lesinskienė.

„Kaip pelytė Zita žmogumi pavirto“ – pirmoji dviejų dalių nuotykių istorijos dalis.

Mugėje bus pristatytos trumpos ir juokingos Vytauto V.Landsbergio „Obuolių pasakos ir kriaušių“.

Pasakose nuklystama į Adomo ir Ievos laikus, klaidžiojama po viduramžius, tačiau pagrindinis dėmesys skiriamas dviejų draugų likimams – obuolys Petras nuvežamas į sulčių spaudyklą ir tampa vynu, o Antanas – peržiemoja netoli obels po samanomis.

Kriaušių pasakos – Kriaušelių kaimo istorijos, kuriose įnirtingai dalyvauja kunigaikštis Kęstutis, jo sūnėnas Jogaila, šeškas, pelėda, sliekas Beretė ir kiti įstabūs veikėjai.

„Obuolių pasakos ir kriaušių“
„Obuolių pasakos ir kriaušių“

Apie šią knygą literatūros kritikas Kęstutis Urba yra rašęs: „Pačioje XX amžiaus pabaigoje vaikams pradėjo rašyto jaunesnė menininkų karta, kuri vengė infantilumo, pasitikėjo vaiko, kaip adresato, intelektu ir nuovoka, vadovavosi meno, kaip žaidimo koncepcija. Taip įsigalėjo anksčiau lietuvių vaikų literatūrai nebūdinga nonsenso stilistika, absurdiški, alogiški žaidimai žodžiais, daiktais, įgrisusiais kalbos ir tautosakos štampais. Svarbiausią vietą šiame kontekste užima Vytauto V.Landsbergio (g. 1962) kūryba. Jo „Obuolių pasakos“ yra siužeto ir stiliaus požiūriu unikali „fantasy“, kurioje lygiomis teisėmis veikia obuoliai, bulvė Generolė, lapė Ksenofobija, žvirblis Alioša, Adomas ir Ieva, karalius Vytautas Didysis bei stirnos ar kiškio ekskrementai, parodijuojamos folkloro klišės, manipuliuojama gramatikos normomis.“

Naujasis knygos leidimas iliustruotas Dalios Karpavičiūtės.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas