Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2017 spalio 5d. 18:35

Knygų TOP5: nuo pašnekesių su T.Venclova iki purvino Ch.Bukowskio realizmo

Kiekvieną mėnesį pristatome vertas dėmesio knygas. Šįkart šiame video žiūrėkite – kurias penkias knygas rekomenduojame perskaityti.

Šįkart rekomenduojamų knygų sąraše – išties didelį įspūdį padarantys skirtingų žanrų kūriniai. Ellen Hinsey pokalbiuose su Tomu Venclova atsiskleidžia ne tik jo gyvenimo ir kūrybinis kelias, bet ir visa Lietuvos XX amžiaus istorija.

J.M.Coetzee – vienas įdomiausių šiuolaikinių rašytojų, vis stebinantis tiek kūrinių temomis, tiek formomis. Jo romanas „Jėzaus mokyklos metai“, kuris yra ankstesnio kūrinio „Jėzaus vaikystė“ pratęsimas, skirtas literatūros gurmanams, norintiems egzistencinius, filosofinius klausimus nagrinėjančios literatūros, kur idėjos svarbesnės nei siužetas.

Literatūros chuliganas Charlesas Bukowskis apsakymų rinkinyje „Dailiausia moteris mieste“ smeigia visu savo prozos aštrumu, jo apsakymai – purvinas realizmas, nenuglaistytas ir labai nuoširdus, juodai satyriškas, grubus ir vulgarus, kaip visuomet nukeliantis mus į visuomenės paribius, kur daug alkoholio, sekso, hipodromų, aptriušusių viešbučių, muštynių, valkatų.

Simone de Beauvoir knygoje „Palaužta moteris“ pasakoja emociškai sukrečiančias istorijas apie lūžio momentus, kai žlunga iliuzijos ir iškyla tapatybės krizės. O Maja Lunde knyga „Bičių istorija“ – įtraukianti istorija, paliečianti ir ekologijos temas ir pasakojanti, kaip viskas pasaulyje susiję.

VIDEO PRISTATYMĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Mėnesio knyga

Tomas Venclova „Nelyginant šiaurė magnetą: pašnekesiai su Ellen Hinsey“ (iš anglų kalbos vertė Laimantas Jonušys, leidykla „Apostrofa“)

Kitos rekomenduojamos knygos

J.M.Coetzee „Jėzaus mokyklos metai“ (iš anglų kalbos vertė Rasa Drazdauskienė, leidykla „Sofoklis“)

Charles Bukowski „Dailiausia moteris mieste“ (iš anglų kalbos vertė Gediminas Pulokas, leidykla „Kitos knygos“)

Simone de Beauvoir „Palaužta moteris“ (iš prancūzų kalbos vertė Jonė Ramunytė, Rašytojų sąjungos leidykla)

Maja Lunde „Bičių istorija“ (iš norvegų kalbos vertė Eglė Išganaitytė, leidykla „Tyto alba“)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali