Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 12 05, 13:27

Kodėl Vydūnas netapo pirmuoju lietuviu, pelniusiu Nobelio premiją

„1940 m. jis pasiūlomas į kandidatus Nobelio premijai gauti, tačiau dėl prasidėjusio karo tais metais premijos, deja, neteikiamos.“ Taip apie Vydūną rašoma naujoje jo biografijoje vaikams „Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija“.
Knyga „Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija“
Knyga „Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija“ / Leidyklos nuotr.

„Minint Vydūno metus, leidykla „700 eilučių“ pristato naują Linos Mickutės knygą vaikams „Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija“. Biografijoje pateikiami esminiai iš Mažosios Lietuvos kilusio šviesuolio gyvenimo faktai bei mažiau žinomos detalės“, – rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Vilhelmas Storosta-Vydūnas yra viena iškiliausių ir nepelnytai primiršta, dar ne taip seniai 200 litų banknotą puošusi, asmenybė. Jis šiai kupiūrai iliustruoti pasirinktas dėl daugybės priežasčių: dėl reikšmingų savo filosofijos bei literatūros darbų, dėl lietuvių kultūros puoselėjimo Mažojoje Lietuvoje, taip pat dėl to, kad jis buvo realus kandidatas į Nobelio premijos laureatus.

Knygos dailininkė Birutė Bikelytė dalį teksto perteikia per informatyvias iliustracijas, tęsiančias pasakojimą apie nepaprastos asmenybės gyvenimą. Taip pat knygoje pateikiamos citatos iš svarbiausių Vydūno darbų ir jo gyvenimo akimirkos, įamžintos archyvinėse nuotraukose.

Nors knyga skirta vaikams, suaugusieji su ne ką mažesniu susidomėjimu įsitraukia į istoriją ir perskaitę prisipažįsta, jog nori ne tik Vydūno filosofinius darbus bei dramas paskaityti, bet ir jį įkvėpusią Jurgio Zauerveino baladę „Macilenas ir Gražina“. Taip pat ir Tilžę aplankyti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą