Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 1d. 13:49

„Kur auga lotosai“ – vieno žinomiausių budizmo mokytojų knyga

Knygos viršelis
Leidyklos „Tyto alba“ nuotr. / Knygos viršelis

Thích Nhất Hạnh. Kur auga lotosai: Kančios permainymo menas. Iš anglų kalbos vertė Vytautas Grenda. – Vilnius: Tyto alba, 2016. – 149 p. Dailininkė Asta Puikienė.

Thích Nhất Hạnhas parodo, kaip vidinė ramybė susijusi su taika žemėje 
Jo Šventenybė Dalai Lama

Thích Nhất Hạnhas šiandien yra vienas žinomiausių dzenbudizmo mokytojų pasaulyje. Į perkamiausiųjų sąrašus pateko jo knygos „Laimė“ (Happiness) ir „Ramybė su kiekvienu žingsniu“ (Peace is Every Step). Jis gyvena pietvakarių Prancūzijoje, Slyvų kaimelyje, ten sodininkauja, rašo ir moko kitus meno gyventi sąmoningai.

Visi norime būti laimingi. Nesuskaičiuotume knygų ir mokytojų, kurių tikslas yra padėti žmonėms būti laimingesniems. Tačiau vis tiek visi kenčiame.

Knygoje „Kur auga lotosai“ Thích Nhất Hạnhas pasiūlo būdų permainyti kančią į tikrą džiaugsmą ir suteikia tam reikiamo įkvėpimo. Jis dalijasi patirtimi, kaip kasdieniame gyvenime atlikdami dvasinę praktiką – liovęsi skubėti, sąmoningai kvėpuodami ir susitelkdami – galime kurti sąmoningumo energiją. Turėdami šios energijos, galime priimti emocinį ir kūno skausmą, jį numalšinti, o tai tuojau pat suteikia palengvėjimo, laisvės ir giedros.

Knygoje supažindinama su būdais, kaip neprarasti sąlyčio su kančia ir jai nepasiduoti. „Mokėdami pasirūpinti savo kančia, – sako Thích Nhất Hạnhas, – kankinamės mažiau, daug mažiau.“ Thích Nhất Hạnhas su jam būdingu aiškumu ir humoru padeda suvokti savyje ir aplink save esant stebuklus, kuriuos laikome savaime suprantamais, ir moko būti iš tikrųjų laimingiems. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės