Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laura Sintija Černiauskaitė savo esė skaitys Europos literatūros naktyje

Laura Sintija Černiauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Laura Sintija Černiauskaitė
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Jau trečius metus iš eilės Europos šalių kultūrų institutai organizuoja Europos literatūros naktį. Nyderlandų Lietuvių kultūros centro (Litouws Cultureel Centrum) kvietimu, šiemet renginyje dalyvaus rašytoja iš Lietuvos Laura Sintija Černiauskaitė.

Šių metų literatūros nakties tema susijusi su plonyte, kartais beveik nematoma riba tarp džiaugsmo ir liūdesio. Pagal Montaigne`io citatą: „Kaip mes juokiamės ir verkiame dėl tų pačių dalykų“ (Comme nous pleurons et rions d'une même chose), specialiai šiam renginiui dvylika Europos šalių rašytojų sukūrė esė, kurios bus išverstos į olandų kalbą ir publikuotos specialiame rinkinyje. Rinkinį leidžia leidykla „Uitgverij Cossee“.

Be rašytojos iš Lietuvos, pokalbyje, kurį ves literatūros kritikė Margot Dijkgraaf, dalyvaus ir savo esė literatūros naktyje perskaitys Laurent‘as Binet (Prancūzija), Jáchymas Topolis (Čekija), Marcelis Beyeris (Vokietija), Kristina Tóth (Vengrija), Nihan Kaya (Turkija) ir Marja Pruis (Nyderlandai). Autorių skaitomus tekstus įprasmins sceninis muzikinis apipavidalinimas.

Renginys įvyks gegužės 14 d. Flamandų kultūros centre „De Brakke Grond“ (Nes 45, NL-1012KD Amsterdamas).

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą