Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Leidykla „Obuolys“: Vilniaus knygų mugėje daugiausia pirktos lietuvių autorių knygos

Vytaras Radzevicius
Leidyklos „Obuolys“ nuotr. / Vytaras Radzevicius
Šaltinis: 15min
0
A A

Mitas, esą lietuviška literatūra Lietuvoje tapo vargše giminaite palyginti su verstinėmis knygomis, paneigtas neseniai pasibaigusioje Vilniaus knygų mugėje, skelbiama leidyklos pranešime spaudai.

Leidykla „Obuolys“, nusprendusi daug naujų jėgų paskirti lietuviškoms knygoms, džiūgauja: susumavus visus rezultatus, net dvi lietuvių autorių naujienos, abi tapusios bestseleriais dar prieš pasirodymą (skaičiuojant išankstinius užsakymus portale knygos.lt), ir per Knygų mugę buvo perkamos puikiai.

Populiaraus keliautojo ir laidų vedėjo Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“ – apie keliones ir virtuves (pristačiusio savo pirmąją knygą), ir žurnalisto Andriaus Užkalnio „Naujųjų laikų Evangelija pagal Užkalnį“, kuris pristatė jau ketvirtą savo knygą, kiekviena priartėjo prie tūkstančio egzempliorių, parduotų mugėje, ribos. Nedidele persvara laimėjo Andrius Užkalnis, tapęs knygų mugėje perkamiausiu „Obuolio“ leidyklos autoriumi.

„Malonu, kad lankytojai įvertino mano naująją knygą. Vien autografams išrašiau septynias rašalo kapsules“, – sako A. Užkalnis. Rašytojas pripažino, kad labai linkėjo pergalės kolegai ir bičiuliui Vytarui Radzevičiui: „Be Vytaro ir jo kadaise redaguoto žurnalo „Istorijos“ turbūt nebūtų ir manęs, kaip autoriaus, ir mano knygų. Be to, Vytarą žmonės turbūt pažįsta geriau nei mane, jis ir nekentėjų turi mažiau nei aš, todėl kitąmet jis galės triumfuoti.“

Leidykla pastebi, kad dabar matome tikrą lietuviškos literatūros renesansą.

„Turint galvoje Lietuvos knygų rinkos apimtis ir tai, kad knygų mugė trunka vos keturias dienas, tūkstantis parduotų vieno pavadinimo knygų yra fantastiškai geras rezultatas, – komentavo naujienas leidyklos „Obuolys“ atstovė Raminta Nagytė. – Reikia nepamiršti, kad Vilniaus knygų mugėje pirkėjas renkasi iš tūkstančių pavadinimų, kurių dauguma suranda vos keletą pirkėjų. Tūkstantis – labai įspūdingas skaičius. Aš sveikinu abu mūsų naujuosius autorius.“

Trečiąją vietą užėmė prisiminimų apie aktorę Rūta Staliliūnaitę knyga „Aš esu Barbora“, kurios vien per keturias mugės dienas parduota keli šimtai egzempliorių.

Leidyklos „Obuolys“ TOP perkamiausios Vilniaus knygų mugėje:

1.    Andriaus Užkalnio „Naujųjų laikų evangelija pagal Užkalnį“
2.    Vytaras Radzevičius „Pasaulio puodai“
3.    Rūta Staliliūnaitė „Aš esu Barbora“ (sudarė Svajūnas Sabaliauskas)
4.    Lars Kepler „Smėlio žmogus“
5.    Konkordija Antarova „Du gyvenimai“

Prisijunkite prie „15min knygų lentynos“ puslapio socialiniame tinkle „Facebook“ ir sekite naujienas apie literatūras bei dalyvaukite knygų konkursuose.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą