Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Leidyklos „Vaga“ renginiai Vilniaus knygų mugėje

Tryliktoji Vilniaus knygų mugė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vilniaus knygų mugė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus knygų mugėje eidyklos „Vaga“ renginių ciklą pradės Lenkijos ambasadoriaus Prancūzijoje, Tomaszo Orłowskio, knygos „Diplomatinis protokolas: ceremonialas ir etiketas“ pristatymas. Tai bene vienintelė tokio pobūdžio knyga Lietuvoje, kur ne šiaip aptarinėjamas etiketas ir geros manieros, bet jie pateikiama kaip sudėtingesnės visumos – diplomatinės veiklos elementai. Renginyje dalyvaus knygos vertėja, buvusi Lietuvos Respublikos ambasadorė Estijoje, Turkijoje, Suomijoje ir kt. šalyse, Halina Kobeckaitė, ambasadoriai Rasa Kairienė ir Evaldas Ignatavičius, renginį sustyguos žurnalistas Ginas Dabašinskas. (penktadienį, vasario 22 d., 18 val., Litexpo 5.5 salė.)

Vilniaus knygų mugės naujienas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia.

Ilgąjį penktadienį bus pristatyta knyga apie legendinį lietuvių kino režisierių Almantą Grikevičių. Ilgai ir skrupulingai autorių Aurimo Švedo ir Linos Kaminskaitės-Jančorienės dėliotos, knygos dailininko Tomo Mrazausko apipavidalintos knygos „Epizodai paskutiniam filmui. Režisierius Almantas Grikevičius“ sutiktuvėse dalyvaus jos autoriai, režisieriai Kristijonas Vildžiūnas ir Audrius Stonys, o renginio pliaukšę valdys teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis. (pentadienį, vasario 22 d., 19 val., Litexpo 5.2 salė.)

Šeštadienio, popietę leidykla „Vaga“ siūlo praleisti diskutuojant lyg ir specifine – koučingo – bet kartu ir bendražmogiška – asmenybės tobulėjimo – tema. Visus, kam įdomi pasaulyje jau gerai žinoma, o Lietuvoje dar tik pirmus dešimtmečius skaičiuojanti profesionali koučingo praktika, interaktyviam pokalbiui kviečia knygos „Koučingo technikos: praktiški patarimai, kaip padėti augti ir tobulėti kitiems“ autorius, akredituotas asmeninio ugdymo specialistas Tomas Misiukonis. Renginyje taip pat dalyvaus bendrovės „OVC Consulting“ direktorius Paulius Avižinis, organizacijų konsultavimo ir mokymų ekspertė, psichologė-psichoterapeutė Mirolanda Trakumaitė. (šeštadienį, vasario 23 d., 14 val., Litexpo 3.2 salė.)

Jau antrus metus iš eilės savo skaitytojų mugėje lauks žurnalistas, filmų kūrėjas Rimas Bružas. Pernai triukšmingai pristatęs motociklizmo istoriją Lietuvoje, šiemet jis kviečia į santūresnę diskusiją – dokumentinių istorinių apybraižų-interviu knygos „Tauta be valstybės: Valstybės kelias“, parengtos dokumentinių televizijos filmų ciklo pagrindu, pristatymą. Knygoje nagrinėjamos istoriškumo ribų, istorinės sąmonės susikūrimo, istorinės tiesos problematikos, istorijos suvokimo, mitų susiformavimo, istorijos politizavimo temos; atskleidžiama XIX a. ir XX a. pirmo ketvirčio Lietuvos istorija ir lietuvių tautos raida nuo tada, kai jau galima kalbėti apie tautą, iki tada, kai tauta sukūrė valstybę ir įsitvirtino tarptautinėje arenoje. Renginyje dalyvaus Rimas Bružas, istorikai Algirdas Jakubčionis, Egidijus Aleksandravičius. (šeštadienį, vasario 23 d., 15 val., Litexpo 5.5 salė.)

Taip pat šeštadienį į vakarinį pasimatymą pakvies išsiilgtas Marcelijaus Martinaičio Kukutis – sąvoka, kuri kažkada buvo tapusi tarsi bendrine: visuotinai cituota, lyg ir suokalbiška, jaukia. Trečiojoje „Kukučio baladžių“ laidoje – 10 naujų eilėraščių, kurie, kaip ir senajame knygos leidime, dialoge suskamba su subtiliąja Algimanto Švėgždos grafika. Tikriausiai, kaip sakoma, mums sunku būtų įsivaizduoti autentiškesnį lietuvišką kūrinį nei Marcelijaus Martinaičio „Kukučio baladės“. Ir sunku būtų rasti darnesnį menininkų duetą, nei Marcelijaus Martinaičio poezija ir Algimanto Švėgždos „Kukučio ciklas“. Apie Kukučio fenomeną renginyje kalbėsis poetas, Nacionalinės premijos laureatas Marcelijus Martinaitis, literatūrologas, Nacionalinės premijos laureatas Kęstutis Nastopka, poetas, literatūrologas Rimantas Kmita. (šeštadienis, vasario 23 d., 19 val., Litexpo 5.2 salė.)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą