Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 20d. 19:38

„Lietuva skaito“: dvi savaitės literatūrinių pasimatymų, diskusijų, renginių

„Lietuva skaito“
„Lietuva skaito“

Jau šį penktadienį, balandžio 23 d., pradedamas literatūrinių renginių maratonas, skirtas dviems svarbioms literatūrinėms dienoms pažymėti: balandžio 23, Pasaulinei knygos dienai ir gegužės 7, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Lietuvos leidėjų asociacija kasmet mini gegužės 7-ąją organizuodama akciją „Lietuva skaito“. Šiemet ši akcija vyks jau septintąjį kartą ir šįsyk ji kviečia skaityti vaikams bei būti jiems skaitančiu pavyzdžiu.

Tyrime „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“, atliktame 2020 metais, teigiama, jog net trečdalis tėvų visiškai neskaito vaikams. Tačiau juk skaitymas stimuliuoja vaiko vystymąsi, stiprina kalbinius įgūdžius, kritinį mąstymą, emocinius–socialinius ryšius, gebėjimą išsikalbėti. Vaikas, kuriam skaitoma, žinos daugiau žodžių: Švedijoje atliktas skaitymo tyrimas teigia, jog 6 metų vaiko, kuriam tėvai skaito, žodyne yra apie 17000 žodžių. To, kuriam neskaito – tik 7000. Vaikui, kuriam skaitoma nuo kūdikystės, bus lengviau mokytis vyresniame amžiuje. Tačiau tėvams vis dar trūksta žinių apie skaitymo nuo ankstyvo amžiaus naudą.

Nuo balandžio 23 dienos laukia gausybė renginių, susitikimų, dirbtuvių, diskusijų vaikams ir suaugusiems. Šiemet prie akcijos jungiasi vaikų literatūrą leidžiančios leidyklos, IBBY Lietuva, Vaikų žemė, Lietuvos bibliotekininkų draugija, tad renginių programa turtinga, įdomi ir skirta įvairiausio skonio skaitytojams. Į pasimatymus ir pokalbius kvies vaikų mylimi rašytojai Benas Bėrantas, Evelina Daciūtė, Tomas Dirgėla, Gaja Guna Eklė, Ilona Ežerinytė, Diana Ganc, Danguolė Kandrotienė, Selemonas Paltanavičius, Vytautas V. Landsbergis. Penkias dienas nuo balandžio 26 dienos vyks literatūrinės pamokos, į kurias užsiregistravo 1500 mokinių iš Alytaus, Anykščių, Dusetų, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Visagino, Zarasų.

Gegužės 3-7 dienomis vyks IBBY Lietuva ir Vaikų žemės organizuojama Virtuali vaikų ir paauglių literatūros savaitė. Visą programą rasite čia: https://www.facebook.com/events/738500986816487

Diskusijoje „Skaito šeima“ bus kalbama apie tėvų džiaugsmus ir iššūkius auginant namuose skaitytojus, pokalbyje „Kokie žmonės užaugino rašytojus?“ ieškoma paslapčių, kaip vaikai užauga rašytojais. O gegužės 6 d. vyks pirmasis leidėjų forumas, kuriame ne tik bus apžvelgiama šiandienos leidybos situacija, kaip ji keitėsi pastaraisiais metais, kiek yra lanksti, kokias knygas leidžia ir planuoja leisti vaikų knygų leidėjai, bet ir bandoma pasvarstyti apie ateities leidėją ir skaitytoją.

Kaip ir kasmet renginiuose dalyvauti gali visi. Labai kviečiamos įsitraukti ir pasaulio lietuvių bendruomenės, kurios net ir būdamos toli gali dalyvauti virtualiuose renginiuose.

Akciją organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos spaustuvininkų asociacija, IBBY Lietuva, Vaikų žemė, Lietuvos bibliotekininkų darugija, remia Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos ir pilna renginių programa www.lietuvaskaito.lt, taip pat Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/lietuvaskaito

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai
Temos: 2 Knygos Literatūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

12:39
01:16
16:41

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/