Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 gegužės 2d. 14:28

„Lietuva skaito!“ jaunųjų lietuvių autorių kūrinius

48276611_xl
123RF.com nuotr. / Knyga

Skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“ kviečia ruoštis gegužės 7-ajai. Švęskime kartu Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną!

Nepaisykime geografinių šalių sienų, amžiaus ar pilietybės cenzo, paimkime į rankas lietuvišką knygą ir skaitykime.

Šiais metais skaitymo virusas plis virtualiai per www.lietuvaskaito.lt. Čia – skaitymo erdvė. Prisijunk!

Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) nuo 2015 m. rengia vienos dienos akciją „Lietuva skaito!“. Šiemet organizatoriai visuomenės žvilgsnį kreipia į jaunuosius lietuvių kūrėjus, siekdami populiarinti ir skatinti jų kūrybą.

Sekmadienį, gegužės 7 d., visi kviečiami prisijungti prie skaitymo erdvės www.lietuvaskaito.lt ir skaityti jaunųjų Lietuvos autorių prozos, poezijos, dramos kūrinių ištraukas, eilėraštį Mamai, pažinti pačios Knygos gyvenimą komiksuose, atrasti patogiausias skaitymo pozas akcijos video filmuke ir kt.

Skaitymo akcijoje dalyvauja net 46 jaunieji kūrėjai. Vieni jų jau gali pasigirti savo kūrybą suguldę į knygą (-as) ar gavę ne vieną apdovanojimą, kiti tik pradeda literatūrinį kelią. Tačiau visi – originalūs ir talentingi kūrėjai, kuriuos raginame pažinti portale www.lietuvaskaito.lt jums patogiu laiku ir patogioje vietoje tiesiog savo kompiuteryje, planšetėje ar išmaniajame telefone.

Gegužės 7 d. skaitysime kartu su kūrėjais ir atlikėjais

Akcija „Lietuva skaito!“ kviečia susitikti su kūrėjais ir atlikėjais gegužės 7 d. , deklamuoti, dainuoti ir skaityti kartu. Pagrindiniai renginiai vyks Vilniuje.

12 val. mamos ir močiutės, šeimos su mažaisiais skaitytojais kviečiami į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką (Gedimino pr. 51). Čia lauks renginys „Skaitome Lietuvos šimtmečio knygas vaikams“, kuriame bus paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams sąrašas. Ištraukos iš populiarių vaikų literatūros kūrinių bus skaitomos, dainuojamos ir vaidinamos (organizuoja IBBY, LLA).

13 val. Vileišių rūmų kieme (Antakalnio g. 6) Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia paminėti 100-ąsias poeto ir publicisto Kazio Bradūno gimimo metines ir skaityti jo kūrinius. Renginyje „Klasikos skaitymai. Kazys Bradūnas“ bus pristatoma rašytojo kūrybos rinktinė (organizuoja LLTI).

16 val. skirta poezijai ir jauniesiems jos kūrėjams. „Poezijos pokaityje“, vyksiančiame renginių erdvėje „Terasa 360“ (Palangos g. 4), savo kūryba dalinsis Dovilė Bagdonaitė, Simonas Bernotas, Ramunė Brundzaitė, Nerijus Cibulskas, Žygimantas Kudirka, Paulius Norvila, Tomas Petrulis, Indrė Valantinaitė. Poezijos posmus pagyvins Lino Rupšlaukio trimitas (organizuoja LLA).

18 val. skaitytojų laukia „Prozos povakaris“ ir jaunųjų prozininkų kūrinių skaitymai „Paviljone“ (Pylimo g. 21B). Savo kūrinių ištraukas skaitys Marijus Gailius, Povilas Šklėrius, Ieva Toleikytė, Jurga Tumasonytė, Saulius Vasiliauskas, Akvilė Žilionytė. Skaitymams akomponuos Jono Juozo Valono sukami vinilai (organizuoja LLA).

20 val. visi kviečiami į renginį „Drama iki vidurnakčio“ ir jaunųjų dramaturgių Teklės Kavtaradzės, Dovilės Zavedskaitės-Statkevičienės ir Vaivos Grainytės pjesių skaitymus kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3) (organizuoja LLA).

Kauniečiai ir Kauno miesto svečiai kviečiami dalyvauti jaunosios poetės Silvijos Petkevičiūtės poezijos knygos „Sielos preliudai“ pristatyme 11 val. pensionate „Gerumo namai“ (Medekšinės g. 17) (organizuoja VšĮ „Verslas ar Menas“).

Kviečiame organizuoti skaitymus ir renginius! Jūsų iniciatyvas, nuotraukas, įrašus skelbsime ir viešinsime akcijos portale (siųsti el. paštu).

Raginame skelbti ir viešinti akcijos „Lietuva skaito!” reklaminius skydelius su nuoroda www.lietuvaskaito.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

15:03
13:00
05:27

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/