Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 18d. 11:43

Lietuviškai pasirodė skandalinga knyga apie maištininką Jėzų

Knygos viršelis
Leidyklos nuotr. / Knygos viršelis

Prieš daugiau nei du tūkstančius metų po Galilėją klajojo žydų pamokslininkas ir stebukladarys, kuris būrė sekėjus Dievo karalystei įkurti. Šis judėjimas kėlė grėsmę valstybei, todėl Romos imperija maištininką suėmė ir nubaudė mirties bausme kaip didžiausią nusikaltėlį. Po kelių dešimtmečių jį imta vadinti Dievo sūnumi.

Amerikiečio religijotyrininko Rezos Aslano knygoje „Maištininkas: Jėzaus Nazariečio gyvenimas ir laikai” aprašytas Jėzus – ne mitologizuota religinė figūra, o istorinis asmuo, giliai ir aistringai tikintis žmogus, charizmatiškas zelotų sektos lyderis, žadėjęs išvaduoti žydus iš romėnų priespaudos. Remdamasis naujausiais istoriniais tyrinėjimais, autorius aprašo krikščioniškajai kultūrai neįprastą Jėzų ir atskleidžia, kodėl ankstyvoji krikščionybė politiškai sąmoningą ir karingą maištininką pavertė taikaus dvasingumo mokytoju.

Vos pasirodžiusi, ši knyga sukėlė ne vieną skandalą Jungtinėse Valstijose. Tačiau knygos kritikams labiau užkliuvo ne tai, kas joje rašoma, o faktas, kad Irane gimęs ir Niujorke gyvenantis knygos autorius yra musulmonas. „Esu musulmonas, mano žmona – krikščionė, o vaikus auklėjame tomis vertybėmis, kurių mokė Jėzus. Pasipriešinimas galingiesiems ir kova už silpnuosius man yra teisingo gyvenimo pavyzdys”, – sako knygos autorius.

Tai antroji R. Aslano religijotyrinė knyga. Pirmoji „Jokių dievų, išskyrus Dievą: islamo ištakos, evoliucija ir ateitis“ („No god but God: The Origins, Evolution, and Future of Islam“) išversta į 13 kalbų. 

Reza Aslan. Maištininkas: Jėzaus Nazariečio gyvenimas ir laikai. Iš anglų k. vertė Marius Burokas. K.: Kitos knygos, 2015.

Temos: 2 Literatūra Knyga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės