Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 29d. 14:42

Lietuviško kraujo turinti rašytoja Anita Amirrezvani Lietuvoje pristatys romaną apie meilę, ištikimybę ir valdžią

Anita Amirrezvani
Leidyklos "Alma littera" nuotr. / Anita Amirrezvani

Lietuvių, iraniečių ir amerikiečių kilmės autorė Anita Amirrezvani, pasaulyje išgarsėjusi tarptautiniu bestseleriu „Gėlių kraujas“, grįžta į Lietuvą pristatyti savo antrojo kūrinio – istorinio grožinės literatūros romano „Lygi su saule“, kurį išleido leidykla „Alma littera“. Paskutinėmis šio mėnesio dienomis Vilniuje ir Kaune numatyti du susitikimai su garsiąja autore, į Lietuvą atskridusia iš Šiaurės Kalifornijos.

Romane „Lygi su saule“ pasakojama intriguojanti istorija, nukelianti skaitytojus į XVI a. Iraną, kupiną kovų dėl valdžios, lojalumo, proto ir širdies siūlomų sprendimų ir, žinoma, aistringų romanų, subtiliai pražystančių tarp karališkųjų rūmų sienų.

„Sugrįždama į savo motinos gimtinę su naujausiu romanu, tikiuosi skaitytojų kasdienybę pagardinti rytietiškais prieskoniais ir papasakoti apie tai, ko nėra istorijos vadovėliuose: įtakingas musulmonų pasaulio moteris, kurios būrė sąjungininkus, buvo pagrindinės šacho patarėjos, stengėsi pelnyti valdžią savo sūnums ar valdė pačios, kartais už savo ambicijas skaudžiai sumokėdamos. Tikiuosi, kad lietuvių skaitytojus sudomins romanas, nukeliantis į mažai pažįstamos kultūros kraštus “, – vylėsi A. Amirrezvani.

Antrasis A. Amirrezvani romanas vadinamas itin talentingai papasakota istorija apie meilę, ištikimybę ir valdžią. Knygos siužetas pasakoja apie Irano princesę Pari, geriau už visus išmanančią vidinį dvaro gyvenimą bei sukaupusią begalę paslapčių ir informacijos. Kai netikėtai miršta princesės tėvas šachas ir sostas lieka laisvas, belaukdama, kol į sostinę atvyks ir bus karūnuotas jos brolis, Pari imasi pati vadovauti rūmams.

Pirmasis, devynerius metus rašytas, Anitos Amirrezvani romanas „Gėlių kraujas“, pasakojantis XVII a. Persijos gyventojų kasdienybę, tapo tarptautiniu bestseleriu daugiau kaip 22 pasaulio šalyse. Kūrinys dukart nominuotas prestižiniams apdovanojimams – 2008 m. „Orange Prize“ ir „Boeke Prize“. Knyga, kurią rašytoja prieš šešerius metus pristatė Lietuvoje, pamėgta ir mūsų šalies skaitytojų – išleistas jau antrasis pakartotinis jos tiražas.

Dviejų romanų autorė yra užsiminusi, kad puoselėja viltį ateityje parašyti knygą ir apie Lietuvą, nors tikina, kad geriausiai apie mūsų šalį gali rašyti patys lietuviai.

Rašytojos gerbėjai laukiami Kauno „Akropolyje“ įsikūrusiame knygyne „Pegasas“ liepos 30 d. (antradienį) 18 val. ir Vilniaus prekybos centre „Panorama“ esančiame knygyne „Pegasas“ – liepos 31 d. (trečiadienį) 18 val.

Anitos Amirrezvani knygas „Gėlių kraujas“ ir „Lygi su saule“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 20 metų vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Didžiausia Baltijos šalyse leidykla „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiesiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės