Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių autoriai pirmą kartą pateko į prestižinės „Angelus“ premijos finalinį etapą

Knygų viršelis
Leidyklos nuotr. / Knygų viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmą kartą dviejų lietuvių autorių knygos buvo išrinktos į prestižinio konkurso „Angelus“ finalinį etapą.

Iki šiol dar nė vienas lietuvių autorius tokio pripažinimo nebuvo sulaukęs, o Kristina Sabaliauskaitė (knyga „Silva Rerum“, vertė Izabela Korybut-Daszkiewicz, leidykla ZNAK) ir Alvydas Šlepikas (knyga „Mano vardas – Marytė“, vertė Paulina Ciucka, leidykla KEW) šiais metais išrinkti tarp septynių autorių, kurie pretenduoja laimėti pagrindinį prizą. Tai – didžiulis lietuvių literatūros įvertinimas.

Vroclavo miesto organizuojamo konkurso „Angelus“ literatūros premija yra viena svarbiausių Lenkijoje, ji skiriama tiems Lenkijoje išleistiems Centrinės Europos rašytojams, kurie imasi aktualiausių šių dienų temų nagrinėjimo, skatina mąstymą ir gilina žinias apie pasaulio kultūras. „Angelus“ premija yra 150 000 Lenkijos zlotų, nugalėtojas taip pat apdovanojamas Ewos Rossano statulėle „Vidudienio malda“.

„Angelus“ premija išskirtinė – vien patekti tarp septynių finalistų yra didelis įvertinimas kad ir plačiai žinomam autoriui.

2015 metų „Angelus“ premijos nugalėtojai bus skelbiami spalio 15 dieną Lenkijoje, Vroclavo muzikiniame teatre „Capitol“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau