TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių kalba – prancūzų autoriaus autoriaus Olivier Truc'o detektyvas „Paskutinis lapis“

Knygos viršelis
Leidyklos nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Olivier Truc. Paskutinis lapis. Iš prancūzų kalbos vertė Liucija Baranauskaitė-Černiuvienė. – Vilnius: Briedis. 2017 – 440 p.

Leidykla „Briedis“ pristato daugybę Prancūzijos ir tarptautinių apdovanojimų pelniusį prancūzų autoriaus Olivier Truc'o detektyvą „Paskutinis lapis“. Olivier Truc`as jau 23 metus gyvena Švedijoje, yra dienraščio „Le Monde“ korespondentas Šiaurės ir Baltijos šalims. „Paskutinis lapis“ – debiutinis autoriaus detektyvas. Knyga sulaukė didelės sėkmės, yra išleista 19-oje šalių. Jau vasario 24 d., penktadienį, Olivier Truc'as svečiuosis Vilniaus knygų mugėje ir pristatys savo knygą („Litexpo“, 16 val., 5.2 salė).

Detektyvo veiksmas nukelia į atokią Laplandiją. Keturiasdešimt dienų kraštą gaubia poliarinė naktis. Prieš pat patekant saulei pavagiamas po ilgo laiko pirmą kartą į lapių žemes grąžintas tradicinis šamano būgnas. Jo vertė vietos gyventojams neįkainojama – lapių protėviai, pasitelkę būgno galias, galėjo kalbėti su mirusiaisiais ir gydyti.

Netrukus elnių augintojai praranda vieną iš saviškių. Nužudytas atsiskyrėlis Matisas, jo ausys nupjautos ir pažymėtos įkarpomis – taip, kaip regione tradiciškai žymimi elniai. Matisas vienintelis žinojo būgno istoriją... Atoki ir rami Laplandija tampa konfliktų, pykčio ir paslapčių žeme. Šią sudėtingą bylą imasi tirti ir Elnių policijos pareigūnai lapis Klemetas Nangas ir jaunoji jo porininkė Nina Nansen. Lapiai sunerimę – gal tai protėvių prakeiksmas? Kokias elnių augintojų ir jų priešų paslaptis sužinos Klemetas ir Nina?

Neįtikėtinas gamtos grožis ir įtaigūs veikėjai atskleidžia prieštaravimų kupiną pasaulį – beribes šiuolaikinio gyvenimo galimybes ir tradicinę tautą, kovojančią už savo kultūros išsaugojimą. Tai kvapą gniaužiantis trileris, kurio autorius – žmogus, puikiai pažįstantis aprašomus kraštus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Literatūra Knyga