Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 28d. 18:43

„Lietuvos istorija“ – nuo šiol ir elektroninėje versijoje lietuvių bei dar šešiomis kalbomis

Knyga „Lietuvos istorija“
Pirmininkavimo ES Tarybai nuotr. / Knyga „Lietuvos istorija“

Anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, rusų ir lenkų – tokiomis užsienio kalbomis nuo šiol bus galima skaityti „Lietuvos istoriją“. Elektroninę šios knygos versiją galima nemokamai atsisiųsti arba skaityti internete .

Knygoje glaustai, bet kartu nuosekliai pateikiama Lietuvos istorija nuo valstybės sukūrimo iki šalies įstojimo į Europos Sąjungą.

Šešiomis užsienio kalbomis išleistos knygos jau siunčiamos į Lietuvos ambasadas ir nuolatines atstovybes visame pasaulyje. Pirmininkavimo metu „Lietuvos istorija“ bus dovanojama susitikimų dalyviams bei svečiams.

„Pirmininkavimas ES Tarybai – puiki galimybė su savo šalies turtinga ir įdomia istorija supažindinti pasaulį. Elektroninis knygos variantas, tikiuosi, paskatins ir Lietuvos jaunuomenę atsiversti šią knygą internete arba išmaniajame telefone. Džiaugiuosi, kad keturių garsių istorikų bendras darbas puikiai perteikia Lietuvos vietą senojoje ir naujoje Europos istorijoje“, – sakė užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius.

Knygos „Lietuvos istorija“ autoriai – profesorius ir ambasadorius Alfonsas Eidintas, profesoriai Alfredas Bumblauskas ir Antanas Kulakauskas, istorijos daktaras Mindaugas Tamošaitis.

Profesoriaus A. Bumblausko įžvalgos apima laikotarpį nuo seniausių laikų iki Abiejų Tautų Respublikos sunaikinimo 1795 metais. Carinės Rusijos valdymo metus, tautinį atgimimą aprašo profesorius A. Kulakauskas, o Lietuvos valstybės atgimimą ir jos raidą tarpukario metu nagrinėja profesorius A. Eidintas. Istorijos daktaras M. Tamošaitis knygoje pristato sudėtingą Lietuvos istorijos tarpsnį – sovietų ir nacių okupacijas, Holokaustą, pasipriešinimą agresoriams – ir valstybės atkūrimą 1990 m., jos sugrįžimą į politinę Europos šeimą.

Redakcinę knygos kolegiją sudarė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto akademikai – profesoriai Raimundas Lopata, Alvydas Jokubaitis, Vytautas Radžvilas, daktarė Inga Vinogradnaitė.

„Lietuvos istorija“ lietuvių kalba pristatyta 2012 m. rugpjūčio 30 d. Ją Užsienio reikalų ministerijos užsakymu šešiomis kalbomis išleido leidykla „Eugrimas“.  

Elektroninę knygos versiją tiek lietuvių kalba, tiek ir šešiomis užsienio kalbomis galima rasti Pirmininkavimo svetainėje www.eu2013.lt. Leidykla „Eugrimas“ kartu su elektroninių leidinių platintoju „PRODIGITA“ knygas patalpino tarptautinėje knygų paieškos internetinėje svetainėje www.ebooksbylanguage.com, taip suteikdami galimybę nemokamai knygą bet kuria kalba atsisiųsti ir į planšetinį kompiuterį ar išmanųjį telefoną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas