Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 9d. 17:04

Lietuvos leidėjų asociacija Metų knygos rinkimuose pasigenda aiškių kriterijų ir viešumo

Kristina Sabaliauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Kristina Sabaliauskaitė

Skandalas dėl Metų knygos rinkimų, kuomet į penketuką nebuvo įtrauktas rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės romanas „Petro imperatorė“, sulaukia vis naujų atgarsių. Dabar savo poziciją išreiškė ir Lietuvos leidėjų asociacija. Paskelbtoje pozicijoje valdybos nariai kelia klausimą, ar tautos vardu skelbiama Metų knyga gali būti renkama tik iš komisijos pasiūlytų knygų, o galbūt komisija turėtų atsižvelgti ir į skaitytojų nuomonę.

Lietuvos leidėjų asociacijos pozicija paskelbta jos interneto puslapyje:

„Lietuvos leidėjų asociacija palaiko visas skaitymo skatinimo iniciatyvas bei knygų premijų konkursus, organizuojamus Lietuvoje. Tai yra būdas kurti skaitymo ir knygos prestižą, skatinti žmones diskutuoti apie perskaitytas knygas.

Metų knygos rinkimai yra viena tokių akcijų, kurios metu atrinktoms knygoms skiriamas didesnis dėmesys ir viešumas: knygos aptariamos LRT televizijos ir radijo eteryje, rašytojai susitinka su skaitytojais bibliotekose ir mokyklose, o bibliotekos turi galimybę rašyti paraiškas ir gauti Metų knygos rinkimų penketukus savo skaitytojams.

Tačiau Lietuvos leidėjų asociacija reiškia susirūpinimą, jog šio, Lietuvos skaitytojams puikiai žinomo konkurso, kriterijai bei nuostatai nėra aiškūs ir prieinami visuomenei. Migloti yra abiejų komisijų sudarymo principai bei knygų atrankos kriterijai. LLA valdybos nariai kelia klausimą, ar tautos vardu skelbiama Metų knyga gali būti renkama tik iš komisijos pasiūlytų knygų, o galbūt komisija turėtų atsižvelgti ir į skaitytojų nuomonę.

Džiaugdamiesi aktyviu skaitytojų dėmesiu akcijai „Metų knygos rinkimai“ ir reakcija į šiemet komisijų siūlomas knygas, Lietuvos leidėjų asociacija ateityje iš akcijos organizatorių tikisi aiškių kriterijų ir viešumo“.

Antradienį buvo pranešta, kad sprendimas dėl K.Sabaliauskaitės romano neįtraukimo į penketuką buvo svarstomas dar kartą. Susirinkusi konkurso komisija sprendimo nepakeitė, tačiau žada peržiūrėti nuostatus.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas