Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 06, 18:00

Lietuvos rašytojų sąjungos premija – Kornelijui Plateliui

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje esančiame Rašytojų klube poetui, eseistui ir vertėjui Kornelijui Plateliui buvo įteikta Lietuvos rašytojų sąjungos premija.
K.Platelis
K.Platelis / BFL/Sauliaus Žiūros nuotr.

„Renkant Lietuvos rašytojų sąjungos Trijų Karalių premijos laureatą, Valdyba suformuoja vertinimo komisiją iš penkių asmenų. Laureatas įvertinamas už reikšmingiausią praėjusių metų darbą. Vertinimo komisija (nuo kitų premijų komisijų, – aut. past.) skiriasi tuo, kad kolegos vertina kolegas. Jie taip nusprendė. Šiemet vertinimo komisijos pirmininkas poetas Donatas Petrošius pranešė, kad K.Platelis įvertintas už knygą, eilėraščių rinkinį „Karstiniai reiškiniai“, kurį išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“, – sakė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Jonas Liniauskas.

Šventinio vakaro metu K.Platelis ne tik buvo pagerbtas kaip premijos laureatas, bet ir buvo paminėta ir būsima jo sukaktis – sausio 22-ąją rašytojui sueis 60 metų. Anot J.Liniausko, sukaktis nieko bendra su gauta premija neturi, o nerengti atskiro jubiliejaus vakaro nutarė pats K.Platelis.

Vakaro metu  netrūko ir kitų džiaugsmingų akimirkų – LATGA-A įsteigtą premiją už literatūros populiarinimą gavo literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė. Svečiai taip pat galėjo pasimėgauti saksofonininko Petro Vyšniausko muzika.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą