Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 30d. 14:34

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga pradeda naują leidinių apie idėjas seriją

Leidinių serija „Viena idėja“
Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nuotr. / Leidinių serija „Viena idėja“

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga pristato naują mažo formato leidinių seriją – „Viena idėja“. Pagrindinė serijos mintis ir principas – vienas sąsiuvinis, vienas menininkas, viena idėja, kuri gali reikštis kaskart skirtingais pavidalais – kaip idėjų užrašai, minčių nuotrupos, įvairaus plauko savirefleksija, traukiama iš seniai užmirštų stalčių, kompiuterio kietųjų diskų, o kartais – paskatinant išlipti iš galvos, rašome pranešime žiniasklaidai.

Seriją pradeda du leidiniai. Pirmajame – eseistas, menotyrininkas, daiktų istorijų pasakotojas Ernestas Parulskis (g. 1963) esė „Tuštumos ekspertizė“ su jam būdingu šmaikštumu pasakoja apie buvimo „tuštumos ekspertu“ patirtį. Antrajame – šiuolaikinio meno kūrėjas, režisierius, scenografas Gintaras Makarevičius (g. 1965) siurrealistiniame koliaže „Tylos alsavimas“ panardina į išardytos erdvės, laiko, tikrovės ir sapno plotmę, kuri kalba apie meilę, artumą ir ryšį. Abu tekstai perteikia savotišką vidinę reviziją.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nuotr./Leidinių serija „Viena idėja“
Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nuotr./Leidinių serija „Viena idėja“

Anot „Vienos idėjos” sąsiuvinius sudariusios meno kritikės, parodų kuratorės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės: „Tiek E.Parulskio, tiek G.Makarevičiaus tekstai yra labai skirtingi, tačiau abu – autobiografiški ir nišiniai, skirti visų pirma sau pačiam, bet ir puikiai suprantami kultūros laukui. Likęs pasaulis nemirtų iš skausmo, jei jie būtų toliau dulkėję stalčiuj ar išvis nebūtų parašyti.

Kai sakome „Turiu vieną idėją“, iškart suvokiame, kad visai nebūtinai ji bus geniali ar kam nors reikalinga. Ir kas nusprendė, kad visos idėjos privalo būti naudingos, pritaikomos, įkūnytos? Man šią pavienių menininkų idėjų seriją norėjosi matyti kaip nesuinteresuotą, asmenišką ir autentišką nelabai svarbių, nebūtinų idėjų rinkinį, kurių sankaupa, metams bėgant, įtraukiant vis daugiau menininkų, taptų vis įdomesne.“

Leidinį nuo vasario mėnesio bus galima įsigyti čia.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

00:46
01:22
04:47

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/