Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 09 01, 13:19

Lietuvos vaikų piešiniai papuoš naująją J.K.Rowling knygą

Rugsėjo 1-ąją, tą dieną, kai mokykloje prasideda pamokos, nuostabi vaikų rašytoja, garsiosios serijos apie Harį Poterį autorė J.K.Rowling vaikus kviečia į prieš du dešimtmečius sukurtą, bet tik dabar atvertą savo knygos „Ikabogas“ pasaulį. Taip rašytoja nusprendė pralinksminti COVID-19 viruso namuose įkalintus vaikus ir suaugusiuosius.
J.K.Rowling „Ikabogas“
J.K.Rowling „Ikabogas“ / Knygos viršelis

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad septynias savaites nuo šiandien internete bus galima rasti po vieną ar kelis naujosios knygos skyrius. Juos perskaitę vaikai kviečiami piešti iliustracijas. Geriausios 34 atsidurs spausdintoje knygoje, kurią į lietuvių kalbą išvertė Eugenijus Ališanka, o šių metų gruodį išleis leidykla „Alma littera“.

34 geriausių iliustracijų autoriai bus apdovanoti prizais ir patys galės nuspręsti, kuriai iš savo labiausiai mėgstamų įstaigų – mokyklai, bibliotekai ar skaityklai jie skirs „Alma littera“ įsteigtas 20 knygų dovanas.

Tokį pat projektą jau įgyvendino angliškojo „Ikabogo“ („The Ickabog“ ) leidėjai. Nuo gegužės knygos interneto puslapyje kiekvieną savaitę jie paskelbdavo po vieną ar kelis knygos skyrius. iš Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Indijoje gyvenančių vaikų leidėjai surinko daugiau nei 18 tūkstančių piešinių. Geriausi jų atsidurs spausdintoje knygoje, kurią ruošiamasi išleisti visai netrukus – šių metų lapkričio 10 dieną.

Debris Hurford Brown nuotr./J.K.Rowling
Debris Hurford Brown nuotr./J.K.Rowling

Visą savo autoriaus honorarą J.K.Rowling žada paaukoti projektams, kurie teikia paramą labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiems Jungtinės Karalystės ir viso pasaulio žmonėms.

Britų rašytoja J.K.Rowling „Ikabogo“ istoriją parašė daugiau nei prieš dvidešimt metų. Parašiusi po skyrių, ji kiekvieną vakarą balsu jį perskaitydavo savo mažiesiems. Kai atėjo laikas knygą išleisti, J.K. Rowling nusprendė, kad istorija yra pernelyg asmeniška ir ji „Ikabogą“ pasilaikys sau ir savo vaikams.

Knygos valanda atėjo kartu su pandemija. „Vaikai sunkiai ištvėrė karantiną, taigi aš išsitraukiau „Ikabogą“ ir pirmą kartą per dvidešimt metų dar kartą perskaičiau, – „Ikabogo“ interneto svetainėje rašo pati J.K.Rowling. – Perrašiusi kai kurias vietas, daviau savo vaikams paskaityti. Jie paprašė, kad grąžinčiau tai, ką jie ypač mėgo vaikystėje, ir, štai, mes turime istoriją!“

„Ikabogo“ veiksmas vyksta išgalvotoje šalyje, čia nėra magijos ir stebuklų, tačiau temos sklando tos pačios – meilė, nuoskaudos, netektys, drąsa, vienišumas, draugystė. J.K. Rowling šį kartą pasakoja apie Gausybės Rago karalystę, kadaise – laimingiausią šalį pasaulyje, neturėjusią, kur dėti aukso. Viskas toje šalyje rodėsi puikiai, išskyrus niūrias, miglų užklotas pelkynes šalies šiaurėje. Ten anot legendos, gyveno siaubingasis Ikabogas. Nors kiek protingesni žinojo, kad Ikabogas yra išgalvota būtybė, kuria gąsdinami neklaužados vaikai, tačiau netgi išgalvotos būtybės kartais pradeda gyventi savo gyvenimą.

Ar gali išgalvota būtybė nuversti iš sosto mylimą karalių? Ar gali ji klestinčią šalį parklupdyti ant kelių? Ir pastūmėti du vaikus į nuotykį, kurio jie neprašė ir nesitikėjo?

„Šis projektas yra puiki proga skaitytojams kūrybiškai prisidėti prie knygos, kurią parašė viena mylimiausių visų laikų rašytoja. Perskaitę jos sukurtą istoriją ir nupiešę iliustraciją, vaikai ne tik išlaisvins vaizduotę, bet ir prisidės prie kilnaus tikslo, kurį išsikėlė ir pati J.K.Rowling“, – neabejoja leidyklos „Alma littera“ leidinių vadovė Jovita Markutėlytė.

Pačios J.K.Rowling sumanytas ir į skirtingas pasaulio šalis perkeltas projektas skiriamas 7-12 metų vaikams. Kiekvieną savaitę, darbo dienomis J.K.Rowling knygos „Ikabogas“ ištraukos bus skelbiamos interneto svetainėje.

Piešinius vaikai kviečiami piešti pieštukais, ant balto, A4 formato popieriaus lapo, nuskanuotą prašo išsiųsti į „Alma littera“ leidyklą. Leidykloje vertinimo komisija išrinks geriausius darbus, kurie ir taps J.K.Rowling knygos iliustracijomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

15min ieško vaikų, kurie pasižymi išskirtiniais gabumais. Jeigu jūsų vaikas piešia, skaičiuoja, moka kelias kalbas, rašo, kuria, užsiima išskirtine veikla, turi įdomių pomėgių, kurie stebina tiek jus, tiek aplinkinius, kviečiame pasidalinti jo talentais ir pasiekimais bei papasakoti savo NUOSTABAUS VAIKO istoriją. Taip pat galite siūlyti giminaičių, kaimynų vaiką, tačiau nurodykite kontaktą, kuriuo galėtume susisiekti su šeima. Rašykite mums užpildydami šią formą. Projekto idėją palaiko - „Anvol“
Ačiū, kad dalyvaujate!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą