Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liutauras Degėsys: „Man būtų gėda rašyti tiesiog apie tai, ką matau“

Vilniaus knygų mugė. Liutauro Degėsio knygos „Tavo rytoj buvo vakar“ pristatymas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vilniaus knygų mugė. Liutauro Degėsio knygos „Tavo rytoj buvo vakar“ pristatymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus knygų mugėje savo romaną „Tavo rytoj buvo vakar“ pristatęs filosofas, poetas ir rašytojas Liutauras Degėsys prieš renginį mugės rengėjams pasiūlė aktyviau verbuoti naujus skaitytojus. Pačiam jam dėmesio tikrai nestinga – į knygos pristatymą sugužėjo pilnutėlė salė.

„Kodėl rašyti knygą, jei viskas yra beviltiška?“ – cituojant jo paties žodžius iškart buvo paklaustas L.Degėsys.

„Man būtų gėda rašyti tiesiog apie tai, ką matau. Kiekvienas rašytojas turi vidinį pasaulį. Tai, kokius herojus pasirinkau, parodo daug apie mane“, – teigė rašytojas.

Pristatyme dalyvavusi rašytoja Renata Šerelytė pritarė, kad „Tavo rytoj buvo vakar“ konstruojamas savotiškas liutauriškas pasaulis: „Yra daug filosofijos, į kurią galima žiūrėti ir lengvai, bet yra ir sunkesnių, užkabinančių temų. Tai ir gilu, ir graudu.“

Kokios moterys L.Degėsio kūryboje? Tikroviškos?

„Tikrai taip. Jos pateikiamos skoningai, bet tikroviškai. Galbūt trūksta moters filosofinio lygmens, bet gal ir klystu“, – svarstė R.Šerelytė.

„Kalbėjimas apie filosofiją nėra filosofija, kaip ir kalbėjimas apie meilę nėra meilė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Renata Šerelytė Vilniaus knygų mugėje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Renata Šerelytė Vilniaus knygų mugėje

Man moterys visiškai tokios kaip vyrai – prasilošinėja kortomis, masturbuojasi, jei nori, būna baisiai ištikimos, jei nenori, su savo kūnu daro ką nori. Moterys mano romane tikrai nesaldžios, nelietuviškos“, – teigė pats L.Degėsys.

VIDEO: Vilniaus knygų mugė – įdomiausi faktai, svečiai ir renginiai, kuriuos rekomenduojame aplankyti

O vyrai? Vyriškumas? „Moteris moterimis verčia ne moterys, o vyrai. Ir vyrus vyrais verčia ne vyrai, o moterys“, – sakė rašytojas, juokais dar patikinęs, kad jo romanas – „ne apie deadline'ą“.

Liutauras Degėsys: „Mano herojų pagrindinė problema – akimirkos beviltiškumas. Poezija yra, kai skamba, jos nėra nei rytoj, nei vakar, ji yra dabar.“

„Mano herojų pagrindinė problema – akimirkos beviltiškumas. Poezija yra, kai skamba. Jos nėra nei rytoj, nei vakar, ji yra dabar“, – tvirtino L.Degėsys.

Ar knygoje save rado parlamentarė Aušra Maldeikienė? „Jeigu knyga gera, savęs ten rasti nereikėtų. Pamatęs kitą, rizikuoji pats būti pamatytas – šis sakinys iš knygos man labiausiai įstrigo“, – teigė Seimo narė, kurią knyga sužavėjo.

„Liutauras pats rašo, kad 95 proc. mūsų yra mūsų galvose. Knygoje jaučiausi jaukiai. Jaukiai slankiojau“, – pridūrė A.Maldeikienė.

Naujausiame L.Degėsio romane „Tavo rytoj buvo vakar“ pasakojama apie šešis nuo savo likimų bėgančius herojus, kurie svetima valia apsigyvena nuošaliame namo miesto pakrašty.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vilniaus knygų mugė. Liutauro Degėsio knygos „Tavo rytoj buvo vakar“ pristatymas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vilniaus knygų mugė. Liutauro Degėsio knygos „Tavo rytoj buvo vakar“ pristatymas

„Rytojus ateitų, jeigu jie sugebėtų peržengti praeitį. Rytoj būtų rytoj, jei nebūtų ir vėl kaip vakar“, – taip pristatoma L.Degėsio knyga.

Vasario 23 dieną prasidėjusi tradicinė Vilniaus knygų mugė finišuoja sekmadienį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą