Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 9d. 13:20

Metų vertėjo krėslas skirtas vertėjai Rasai Drazdauskienei

Rasa Drazdauskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rasa Drazdauskienė

Lietuvių PEN centras ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija 2010-ųjų Metų vertėjo krėslą skyrė vertėjai Rasai Drazdauskienei už Evelyno Waugh romanų „Vargingi kūnai“ ir „Sugrįžimas į Braidshedą“ (Tyto Alba, 2010) vertimų iš anglų kalbos išradingumą, šmaikštumą ir pagarbą originalui.

Laureatė bus pagerbta vasario 15 d., antradienį, 16 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4).

Rasa Drazdauskienė 1988 metais baigė klinikinės psichologijos studijas Vilniaus universitete, 1994-1995 metais studijavo radijo žurnalistiką Roberto Schumano tarptautiniame žurnalistikos institute Briuselyje. 1994-2003 metais bendradarbiavo Laisvosios Europos radijo lietuvių tarnyboje. Šiuo metu verčia knygas, rengia naujų knygų apžvalgas, rašo komentarus kultūros ir visuomenės gyvenimo klausimais, veda seminarus pradedantiesiems vertėjams. Nuo 1991 metų ji yra išvertusi per trisdešimt knygų iš anglų, lenkų bei rusų kalbų.

Nuo 2001-ųjų Metų vertėjo krėslas teikiamas už praėjusiais metais išleistą geriausią grožinės literatūros ir meninės eseistikos knygos vertimą į lietuvių kalbą. Premijos laureatais anksčiau yra tapę vertėjai Almis Grybauskas, Laimantas Jonušys, Diana Bučiūtė, Antanas Gailius, Leonas Petravičius, Aida Krilavičienė, Linas Rybelis, Danguolė Žalytė, Eglė Išganaitytė ir Danutė Sirijos Giraitė.

Lietuvių PEN centras (LPENC), įkurtas 1989 metais, yra Tarptautinio PEN klubo narys. LPENC, įgyvendindamas Tarptautinio PEN klubo Chartijos idealus ir dalyvaudamas Lietuvos visuomeniniame bei kultūriniame gyvenime, gina kūrybinę rašytojų ir kitų kūrėjų laisvę, menininkus, pasaulyje persekiojamus už įsitikinimus, siekia, kad literatūra, nepriklausomai nuo ideologinių bei politinių doktrinų, būtų išsaugota kaip bendra tautų vertybė, rūpinasi, kad nebūtų kurstoma rasinė, klasinė ir tautinė neapykanta, kad pasaulyje būtų įgyvendintas tautų taikaus sambūvio idealas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės