Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mindaugas Kvietkauskas: kūryba yra be kodėl – ji gimsta todėl, kad gimsta

Knygos viršelis
Leidyklos nuotr. / Knygos viršelis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

2016-ųjų metų pabaigoje knygynuose pasirodė balta, daili Mindaugo Kvietkausko esė knyga „Uosto fuga“, traukianti žvilgsnį autoriaus nuotraukomis ir įdomia teksto grafika. Knygos dailininkė – Sigutė Chlebinskaitė.

Mindaugas Kvietkauskas – literatūrologas, poetas ir eseistas, savo rašymu jungiantis kūrybą, mokslą ir lituanistikos darbus. Tiria ir verčia daugiakalbę Lietuvos literatūrą, Vilniaus poeziją. Yra kritiškas šiuolaikinių visuomenės reiškinių ir knygų vertintojas.

Šis esė rinkinys – tai asmeninė kelionė per XXI amžiaus pradžios kultūros kraštovaizdį. Savojo miesto gatvėmis ir Europos erdvėmis. Istorijos labirintais ir dabarties kryžkelėmis. Su nelauktais atradimais ir pokalbiais.

Leidyklos nuotr./Mindaugas Kvietkauskas
Leidyklos nuotr./Mindaugas Kvietkauskas

Knygoje – nemažą atgarsį visuomenėje sukėlę M.Kvietkausko tekstai apie Salomėjos Nėries vertinimus, Vilniaus kavinės „Literatų svetainė“ likimą ar dramatiškas Lietuvos žydų gyvenimo istorijas. Taip pat – nauji esė apie žymiausio Vilniaus baroko architekto Jono Kristupo Glaubico biografijos mįsles ar nykstantį laiškų rašymo meną.

Gruodžio viduryje Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktoriui M.Kvietkauskui buvo skirta Broniaus Savukyno premija už platų raštijos ir kultūros istoriko akiratį, temų aktualumą bei puikų literatūrinį stilių.

Pasaulyje yra daug tokių žirklių, kurios nukerpa gyvąją atmintį, tradiciją, giminystę, atidalija tautas. Tačiau retkarčiais pasitaiko tokių mažų žirklučių, kurios, prapuolus seniesiems raktams, sugeba atrakinti dingusio pasaulio užraktus, pamirštus lobynus ir gali atverti kelią naujai gyvybei. Ir niekad nebus tokių žirklių, kurios sugebėtų perkirpti sklindančią šviesą.

Klajonė yra be kodėl: ji veda todėl, kad veda. Kūryba yra be kodėl: ji gimsta todėl, kad gimsta. Širdis yra be kodėl: todėl dovanoja save.

Mindaugas Kvietkauskas. Uosto fuga: esė. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016. ISBN 978-9986-39-914-8, 243 p. Dailininkė Sigutė Chlebinskaitė

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius